Advert
Advert
Advert

Eşi de IŞİD’li çıktı!

Reina katliamına ilişkin soruşturma kapsamında aralarında saldırgan Abdulkadir Masharipov’un eşi Zarina Nurullayeva’nın da bulunduğu 11 kişi nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

Eşi de IŞİD’li çıktı!
Eşi de IŞİD’li çıktı! Admin
Bu içerik 296 kez okundu.
Advert

11 kişi akşam saatlerinde savcılık tarafındanğın nöbetçi hakimliğe tutuklanma talebiyle sevk edilmişti. Hakimlik sorgularının ardından 11 kişinini tümü, “Terör örgütü üyeliği ve Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından, ayrıca şüpheliler arasında yer alan Tuersung Xıanmıxıdıng ile Bakhtiiar Abdurashıdov “39 kez Kasten öldürmeye yardım” suçundan tutuklandı.

Savcılığın, hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, Masharipov’un eşi Zarina Nurullayeva’nın saldırıdan sonra gerçek ismini gizliyerek Fatıma Abdurrahim kod ismini kulandığını, Nurullayeva’nın da DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirtildi. Nurullayeva’nın iki IŞİD mensubuyla birlikte Esenyurt’taki Yabancı Terörist Savaşçılar (YTS) evinde saklandıklarının tespit edildiği, Nurullayeva’nın buradan eşi Ortaköy saldırganı Masharipov ile buluşturulmak üzere Pendik’e naklettirildiği anlatılmıştı.

IŞİD Zarina Nurullayeva Abdulkadir Masharipov
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı