Advert
Advert
Advert

Evdeki ‘elektrikli’ tehlike

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, kış aylarında ev ve iş yerlerinde soba, ocak ve elektrikli ısıtıcılardan kaynaklı çıkan yangınlara karşı vatandaşları uyardı.

Evdeki ‘elektrikli’ tehlike
Evdeki ‘elektrikli’ tehlike Admin
Bu içerik 274 kez okundu.
Advert

Yatmadan ve dışarı çıkmadan önce sobaların mutlaka söndürülmesi gerektiğini hatırlatan Celil Sipahi, “Yaşlı, çocuk ve yatalak hastaları evde yalnız bırakmayın” dedi. Elektrikli ısıtıcıların sürekli olarak prizde takılı tutulmaması gerektiğine dikkat çeken Sipahi, ısıtıcıların kolay tutuşabilecek eşyalardan uzak yerlere konulması gerektiğini söyledi.

Yangınların çıkışında tedbirsizlik ve ihmalin ana unsur olduğunu vurgulayan Sipahi, konut, iş yeri ve motorlu araçlarda mutlaka standartlara uygun yangın söndürme tüpü bulundurulması gerektiğini de ifade ederek, şunları söyledi:

“Gece yatarken veya kısa süre için olsa bile evden ayrılırken sobaları söndürün ve sönmesini bekleyin, elektrikli ısıtıcıları prizden çekin, ocakları kapatın. Yangını meydana getiren unsurların kontrol altına alınması veya ortadan kaldırılması yangınla mücadelede en etkin yöntemdir. Yangın söndürme tüpü bulundurun ve gerekli bakımlarını zamanında mutlaka yaptırın.”

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor