Advert
Advert
Advert

Facebook'tan YouTube ve Netflix'e rakip geliyor

Facebook, yeni geliştirdiği Facebook Watch özelliği ile kullanıcılarına internet üzerinden televizyon izleme imkanı sunmaya başlayacak. Şirketin bu atılımı, televizyon kanalları, YouTube ve Netflix'e rakip olmaya dönük bir adım olarak görülüyor.

Facebook'tan YouTube ve Netflix'e rakip geliyor
Facebook'tan YouTube ve Netflix'e rakip geliyor Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Advert

(Sputnik) - Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı Facebook, Netflix ve YouTube benzeri çevrimiçi video oynatma siteleriyle rekabete girmek üzere kendi video uygulamasını geliştiriyor.

Bu doğrultuda Facebook, sayfasına Watch (İzle) başlıklı yeni bir sekme eklenecek. Kullanıcılar bu sekmeden çeşitli dizi film ve programlara ulaşabilecek, ilgilendikleri kanalları takip edebilecek ve izledikleri programlar hakkında yorum yapabilecek. Uygulamada 'Hakkında en çok yorum yapılan programlar', 'İnsanları neler güldürüyor?', 'Arkadaşların neler izliyor?' gibi seçenekler de bulunacak.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yeni uygulamayla ilgili olarak Facebook hesabından paylaştığı iletisinde "Video izlemek pasif bir eylem olmak zorunda değil. Bu aynı zamanda insanların deneyimlerini paylaşmasının ve aynı şeylere ilgi duyan insanların bir araya gelmesinin bir yolu da olabilir" ifadelerini kullandı. Zuckerberg, videoların özellikle spor ve eğlence odaklı olacağını belirtti.

facebook televizyon
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...