Advert
Advert
Advert

FETÖ'cü aşkı MİT'i karıştırdı

Milli İstihbarat Teşkilatı'nda görevli istihbarat uzmanının aşkı, mahkemelik oldu.

FETÖ'cü aşkı MİT'i karıştırdı
FETÖ'cü aşkı MİT'i karıştırdı Admin
Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

Ö.Ç adlı MİT görevlisi, A.Ö. ile evlenmek için kurumundan izin istedi. MİT, kadının babasının ‘'Fetullah Gülen cemaati ile ilişkisi olduğunu'' belirleyerek, evliliğe izin vermedi.

2001'deki bu talebin reddedilmesi, MİT'in 15 yıl önce, Gülen cemaatini tehlikeli bulduğunu da gösterdi. MİT görevlisi Ö.Ç., 2001'deki başvurusu reddedilince, kuruma dilekçe vererek A.Ö ile evlenmekten vazgeçtiğini bildirdi. Ancak daha sonra yurt dışı göreve atanan Ö.Ç, sevgilisi A.Ö ile başka bir ülkede gizlice evlendi.

Bu durumu tespit eden MİT, mensubunu geri çağırıp soruşturma açtı. Ö.Ç.'yi teşkilattan çıkarıp, Bilim Sanayi Bakanlığı'na atadı. Ö.Ç. ise, atama işleminin iptali için dava açtı.

AYM DE DAVAYI REDDETTİ

Dava, Ankara 7. İdare Mahkemesi'nce reddedildi. Bu karar Danıştay tarafından da onaylandı. Ö.Ç. ise son olarak 5 Haziran 2014'te Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Ancak Anayasa Mahkemesi de başvuruyu reddetti. Bu konuda verilen Anayasa Mahkemesi kararı, dün Resmi Gazete'de yayımlandı. AYM, yayınladığı karar ile devletin, kamu güvenliğinin söz konusu olduğu alanlarda çalışacak personel konusunda takdir yetkisinin olduğunu belirtti.

Asuman Aranca / Sözcü 

MİT FETÖ Milli İstihbarat Teşkilatı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tanrıkulu'dan yeni bakan Sarıeroğlu hakkında soru önergesi
Tanrıkulu'dan yeni bakan Sarıeroğlu hakkında soru önergesi
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu