Advert
Advert
Advert

Fındıkkıran Opera Sahnesi’nde

Sahnelendiği günden itibaren seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Fındıkkıran balesi, 24 Aralık 2016 tarihinde Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu tarafından sahnelenecek.

Fındıkkıran Opera Sahnesi’nde
Fındıkkıran Opera Sahnesi’nde Admin
Bu içerik 315 kez okundu.
Advert

Amadeus Hoffman’ın “Fındıkkıran ve Fareler Kralı” adlı masalından yola çıkılarak Alexander Dumas’ın yeniden yazdığı, ilk koreografisi Marius Petipa tarafından gerçekleştirilen Fındıkkıran balesi; dünyada en çok sahnelenen bale eserlerinden biri olma özelliğini koruyor.

Klara’nın yılbaşı armağanı olarak aldığı ‘Fındıkkıran’ oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan eserin koreografisini Anna Akabalı yapıyor.

Modern Dans Topluluğu

 

Modern Dans Topluluğu (MDT) 1992 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara’da kurulmuş, Şubat 93’te ilk prömiyeri ile profesyonel repertuvar topluluğu niteliğinde sahne üstü faaliyetlerine başlamıştır.

MDT Ankara Opera Sahnesi’nde periyodik olarak verdiği temsiller ve her yıl repertuvarına eklediği yeni eserlerle, temsillerine, yurtiçi ve yurtdışı turnelerine devam etmektedir.

MDT kendi iç eğitiminin yanı sıra  birçok üniversitede çeşitli etkinlikler ve söyleşilerle gençlere modern dansla ulaşmakta ve birçok üniversitede Modern Dans bölümünün açılmasına öncü olmaktadır.

FINDIKKIRAN (Modern Dans/1 Perde)

Anna Akabalı (Koreograf), Müzik(P.I.Caykovski),Dekor(Özgür Usta),Kostüm(Tülay Usta), Işık(Fuat Gök)

Tarih: 24 Aralık 2016, Cumartesi

Saat: 20.00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus Ankara (0312) 3107833)

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

http://www.dobgm.gov.tr

http://www.biletiva.com

Devlet Opera ve Balesi Fındıkkıran
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...