Advert
Advert
Advert

Fransa'da 17 terör saldırısı önlendi

Fransız güvenlik birimleri, 2016 yılında şu ana dek 17 olası terör saldırısını engelledi.

Fransa'da 17 terör saldırısı önlendi
Fransa'da 17 terör saldırısı önlendi Admin
Bu içerik 147 kez okundu.
Advert

Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux, "Güvenlik birimlerimiz terörizmle mücadelede tam anlamıyla mobizile olmuş durumda" şeklinde konuştu. Le Roux, bu yıl 17 olası terör saldırısının engellediğini kaydetti. Ancak ayrıntı vermedi.

Fransa bu yıl ve önceki yıl ağır İslamcı terör saldırılarına maruz kaldı. Fransız Ulusal Bayramı olan 14 Temmuz'da bir saldırgan Nice'te bir kamyonu kalabalığın üzerine sürmüş ve 84 kişi yaşamını yitirmişti. Kasım 2015'te ise İslamcı teröristler, Paris'te eş zamanlı pek çok saldırı düzenlemişti. Saldırıda 130 kişi hayatını kaybetmişti.

Le Roux, Berlin'deki terör saldırısı sonrası, Almanya, Lüksemburg ve İsviçre sınırında kontrollerin sıkılaştırılması emrini vermişti. Berlin saldırısının zanlısı Anis Amri'nin Fransa üzerinden İtalya'ya geçtiği yönünde basında çıkan haberler ise henüz teyit edilmedi. Le Roux, savcılığın soruşturmasının sürdüğünü kaydetti. Basıda çıkan haberlere göre, Amri, Fransa'nın Chambery kentinden bir trenle Torino üzerinden Milan'a gitmiş ve orada polis kontrolleri sırasında vurulmuştu.

Fransa terör
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Valilik'ten Alevilere uyarı: IŞİD saldırabilir
Valilik'ten Alevilere uyarı: IŞİD saldırabilir
Rusya: Domates yasağı devam edecek
Rusya: Domates yasağı devam edecek