Advert
Advert
Advert

G.Saray Başkan Yardımcısı'ndan 'GS Adası' açıklaması

Galatasaray Başkan Yardımcısı Alaçayır: "Ada'nın üzerindeki imara aykırı yapıların yıkılmasından başka bir çare kalmamıştır."

G.Saray Başkan Yardımcısı'ndan 'GS Adası' açıklaması
G.Saray Başkan Yardımcısı'ndan 'GS Adası' açıklaması Admin
Bu içerik 147 kez okundu.
Advert

- Galatasaray Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, sarı-kırmızılı kulübün Haziran ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Alaçayır, GS Adası'ndaki imara aykırı yapıların yıkılmasıyla ilgili gerekli bilgilerin kendilerine verildiğini ifade ederek "Galatasaray, bu işlerin iptali için İdari Mahkemeye dava açmış ve kaybetmiştir. Daha sonra temyiz yoluna gidilmiş ve dosyanın Danıştay'a gitmesi sağlanmıştır. Galatasaray Spor Kulübü, İşletmeciye ihmal sebebiyle bir tahliye davası açmıştır. Maalesef, Danıştay 14. Mahkeme de İdare Mahkemesi'ni onaylayarak davanın kaybedilmesine neden olmuştur. Sözleşmenin sonuna geldiğimiz için Ada'nın geleceği için genel kurul yaptık.

Hatırlayacaksınız. Genel Kurul'da Ada'nın kulübe ait sosyal tesis olması yönünde bir karar çıkmıştı. Biz de daha sonra bir tahliye davası açtık. Bu dava halen derdesttir. Karar düzeltme talebimiz de reddedilmiştir. Ada'nın üzerindeki imara aykırı yapıların yıkılmasından başka bir çare kalmamıştır. Belediye de beklemediğimiz şekilde hızlı davranmış ve bu yıkım işlemini gerçekleştirmiştir" diye konuştu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deprem uzmanlarından Bodrum açıklaması
Deprem uzmanlarından Bodrum açıklaması
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi