Advert
Advert
Advert

Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor

KidZania ve Arçelik, çocukların yaratıcılıklarını ve teknolojinin endüstriye katkılarını keşfedecekleri yeni bir iş birliğine girdi. Mayıs ayında çocuklar ülkesi KidZania’da açılan Garage sayesinde çocuklar; tasarım, yazılım ve üretim süreçlerini deneyimliyor.

Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor
Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor Admin
Bu içerik 232 kez okundu.
Advert

Türkiye'nin lider markası Arçelik, KidZania ziyaretçilerine Ar-Ge alanını keşfedecekleri; tasarım, yazılım ve üretim bölümlerinden oluşan, yepyeni bir aktivite alanı sunuyor.

Garage’ın tasarım bölümünde Ar-Ge tasarım mühendisi rolüne giren çocuklar, 3 boyutlu modelleme ve tasarım aracı olan Tinkercad programıyla tasarım araçlarını ve araçlarla neler yapabileceklerini öğreniyor. “Ev eşyalarının tasarlanması, tasarım sürecinin detayları” hakkında bilgi ve tecrübe edinen çocuklar, ilk defa kendi zevkleri paralelinde bir tasarıma imza atıyor.

Tasarımın ardından yazılım alanına geçen çocuklar elektronik mühendisi rolünde bilgi edinerek, Makey Makey seti ile devre kuruyor ve Arçelik beyaz eşya prototiplerini piyano tuşu gibi kullanarak melodi çalmayı deneyimliyor.  Topraklama kablosunun işlevini öğrenerek enerji aktarımını keşfeden çocuklar, Arçelik beyaz eşyalarından kendi piyanolarını tasarlamanın yanı sıra, devre sisteminin işleyişini kavrıyor.

Üretim alanında üretim mühendisi rolünde bulunan çocuklar, 3D yazıcıdaki üretimi izleyip, 3D printer ve endüstri devrimi hakkında bilgi alıyor ve robot kullanımının endüstrideki rolünü öğreniyorlar. Robotun kalibrasyonunu yaparak harekete geçirmeyi öğrenen çocuklar Ultimaker 3D yazıcı ile üretilen objeleri yakından gözlemleme fırsatı yakalıyor.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Barcelona'da şüpheli paket alarmı!
Barcelona'da şüpheli paket alarmı!