Advert
Advert
Advert

Gaziantep Valisi'nden açıklama

Vali Yerlikaya, bugün Gaziantep’te yapılan IŞİD operasyonları hakkında açıklamada bulundu.

Gaziantep Valisi'nden açıklama
Gaziantep Valisi'nden açıklama Admin
Bu içerik 302 kez okundu.
Advert

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, IŞİD operasyonunda üç polisin şehit olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız, başta Alevi Kültür Derneğimiz ve diğer hedeflere nasıl eylem yapacağını tasarlayan, planlayan, beyni olan Mehmet Kadir Cebail’in yer tespitini yaptı direkt oraya gittik. Polisimiz karşıdaki inşaattan kendisini etkisiz hale getiriyor. Ama bu esnada o da yapmış olduğu bomba düzeneğini patlatıyor” dedi.

3 Özel harekat polisinin bugün şehit olduğunu, beş polisin ve dört sivilin yaralandığını açıklayan Yerlikaya, “Ben öncelikle kahraman şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Dereceleri ali olsun diyorum. Yakınlarına, şehrimize başsağlığı diliyorum. Hastanede tedavileri süren gazi kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Vatandaşlarımıza yaralı olan 4 sivil vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

“POLİSİMİZ KARŞIDAKİ İNŞAATTAN KENDİSİNİ ETKİSİZ HALE GETİRİYOR”

Yerlikaya, operasyonun ayrıntıları hakkında şöyle konuştu:

“Burada 16.27’de, Mehmet Kadir Cebail isimli bu hücre evinin lojistik destek sağlayan, bomba yapımını, diğer ihtiyaçlarını temin eden, bunların bu şehirde az önce de belirttiğim gibi başta Alevi Kültür Derneğimiz ve diğer hedeflere nasıl eylem yapacağını tasarlayan, planlayan, beyni olan Mehmet Kadir Cebail yer tespitini yaptı arkadaşlarımız ve direkt oraya gittik.

Oradan kendisiyle o da yakalanacağını anladığı için polisimiz kendisi henüz bombayla ilgili etraftaki ev sakinlerine, komşulara da bir sıkıntı olmaması için karşıdaki inşaattan kendisini etkisiz hale getiriyor.

Ama bu esnada o da yapmış olduğu bomba düzeneğini ki olay yeri inceleme bunu net olarak ortaya çıkaracak o da evdeki bulundurmuş olduğu bombayı patlatıyor. Ama hamd olsun bu hücre evinde bu operasyondan sonra sadece Mehmet Kadir Cebail etkisiz hale getiriliyor. Evde iki çocuğu, eşi sağ, herhangi bir yarası olmadan ele geçiriliyor ve başka bir bizim Özel Harekatımızda ve bomba ekibimizde herhangi bir yaralanma hamd olsun olmadan bu iş tamamlandı.”

IŞİD Gaziantep
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor