Advert
Advert
Advert

Genç Hukukçulardan Köy Yollarına Yardım Desteği

Gönüllü avukat, stajyer avukat ve üniversite öğrencilerinden oluşan Türkiye Barolar Birliği Gençlik İletişim Birimi, düzenledikleri etkinliklerden topladıkları bağışlarla, köy okullarına yardım götürüyor.

Genç Hukukçulardan Köy Yollarına Yardım Desteği
Genç Hukukçulardan Köy Yollarına Yardım Desteği Admin
Bu içerik 274 kez okundu.
Advert

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yardım seferberliğine hız veren gençler, son olarak Ankara Valiliği ile iletişime geçerek Polatlı, Haymana ve Mamak ilçelerinde belirledikleri ihtiyaç sahibi okulları ziyaret etti. Öğrencilere kışlık ayakkabı, kazak ve pantolon gibi kıyafetler götüren gençler, kitaptan kırtasiye malzemesine, yangın tüpünden sıvı sabuna kadar çeşitli malzemeleri de okul yetkililerine teslim etti.

ATATÜRK BÜSTÜNÜ YENİLEDİLER

Okullarda gerekli görülen küçük tadilatları da üstlenen yardım melekleri, Mamak’taki Zeki Tartaç İlköğretim Okulu’ndaki Atatürk büstünün mermer ve boya bakımını da yaptılar.

Yardım projesinin tamamen genç hukukçuların kendi aralarındaki dayanışmanın sonucu ortaya çıktığını söyleyen Av. Görkem Alyanak, TBB Gençlik İletişim Birimi olarak yardım seferberliğini olabildiğince çok okula yaymayı hedeflediklerini söyledi.  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Metin Feyzioğlu’nun projenin her aşamasında genç hukukçulara destek olduğunu belirten Alyanak, “En önemli amaçlarımızdan biri de Atatürk’ün aydınlattığı yolda Cumhuriyet değerlerini temsil edecek genç bireylerin yetişmesine katkı sunmaktır. Bu anlamlı projeye destek veren TBB Başkanı Sayın Feyzioğlu'na, Yönetim Kuruluna, kıymetli meslektaşlarımıza ve bu kampanyada gecesini gündüzüne katıp çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Genç Hukukçular
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor