Advert
Advert
Advert

Genç kızı zincirle yatağa bağlayıp...

Ankara'da kaçırılıp, 3 gün bir kömürlükte zorla tutuldu Buse Merve Ürgen.

Genç kızı zincirle yatağa bağlayıp...
Genç kızı zincirle yatağa bağlayıp...
Bu içerik 2944 kez okundu.
Advert

Yaşadığı kâbus dolu günlerin tüm ayrıntıları ise iddianamede açığa çıktı. Buse’yi alıkoyan iki zanlı genç kızı ayaklarından zincirle yatağa bağlamış, fidye mektubu yazdırmıştı

Bilkent Üniversitesi’nde okuyan Buse Merve Ürgen 14 Mart’ta aracında otururken kaçırılmıştı. Genç kız üç gün dehşeti yaşadı.

Ankara’da Bilkent Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Buse Merve Ürgen’i üniversite içindeki park alanında arabasının içinde otururken, çakmak isteme bahanesiyle etkisiz hale getirdikten sonra 3 gün boyunca el ve ayaklarından yatağa bağlayarak bir kömürlükte alıkoyan, sonra da ailesinden fidye isteyen 3 kişi hakkında 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sürükleyerek götürdüler

Ankara Cumhuriyet Savcısı Fuat Hazer tarafından açılan davanın iddianamesinde, şüpheliler Servet Ünal ve Abdullah Atalan’ın 14 Mart 2011’de Bilkent Üniversitesi’ne ait kapalı amfinin park alanında, arabasının içinde yalnız başına oturan Ürgen’in yanına gittikleri kaydedildi.

İddianamede Atalan’ın çakmak isteme bahanesiyle yaklaştığı Ürgen’i saçından ve kolundan tutup zorla dışarı çıkararak sürüklediği, daha sonra da kafasına vurarak etkisiz hale getirdiği belirtildi. İddianamede şüphelilerin, Ürgen’i arabanın bagaj kısmına ellerini koli bandıyla bantladıktan sonra koydukları, Atalan’ın da bagaja bindiği kaydedildi. İddianamede, şüphelilerin bu şekilde Keçiören’deki bir binanın kömürlük kısmına gittikleri anlatıldı.

Bereyle yüzlerini gizlemişler

Şüphelilerin burada Ürgen’i el ve ayaklarından zincirle yatağa bağladıkları, tanınmamak için bere takarak yüzlerini gizledikleri belirtilen iddianamede, şüpheli Engin Balcı’yı da durumdan bahsederek, yanlarına aldıkları ifade edildi. İddianamede, şüphelilerin 3 gün boyunca Ürgen’i burada tuttukları, ailesine fidye mektubu yazdırdıkları, daha sonra mektubu tanıklardan Şükrü Yurt’un marketinin kapı koluna astıkları anlatıldı. İddianamede, emniyetin durumdan haberdar olması üzerine şüphelilerin paniğe kapılıp müştekiyi serbest bıraktıkları belirtildi. Bir erkek kuaförüne giden müştekinin, babasını arayarak bulunduğu yeri söylediği kaydedilen iddianamede, şüphelilerin polisin takipleri sonrasında 19 Mart günü yakalanarak tutuklandıkları belirtildi.
Suçlarını kabul ettiler

İddianamede, şüphelilerin suçlarını kabul ettikleri kaydedildi. İddianamede, 3 kişinin, “birden fazla kişi ile birlikte kendilerini tanınmayacak bir hale koyarak silahla yağma suçuna teşebbüs, silahla ve cebir kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından 13 yıldan 23 yıla kadar hapsi istendi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son halini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor
Son halini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor
İçme suyu şebekesi patladı, yollar su altında kaldı
İçme suyu şebekesi patladı, yollar su altında kaldı