Advert
Advert
Advert

Geri Dönüşüm Seminerleri Başlıyor

Mamak Belediyesi bu yılda genç kuşaklara geri dönüşüm bilinci aşılayacak.

Geri Dönüşüm Seminerleri Başlıyor
Geri Dönüşüm Seminerleri Başlıyor Admin
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

Mamak’ta binlerce öğrenciye ulaşarak geri dönüşüm üzerine çok sayıda çalışmaya imza atan Mamak Belediyesi bu yılda genç kuşaklara geri dönüşüm bilinci aşılayacak.

Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde geri dönüşüm hizmete veren firmalarla birlikte ilçede bulunan okullarda geri dönüşüm seminerleri düzenleyecek. İlçe sınırları içerisinde bulunan 70 ilköğretim okulunda düzenlenecek seminerlerle geri dönüşümün önemi çocuklara anlatılacak.

Geri dönüşümün hem çevre hem de ekonomi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Özellikle çocukların bu konuda bilinçlenmesini son derece önemsiyoruz. Geri dönüşüm çalışmaları her yönüyle desteklenmesi gereken bir süreç. Geri dönüşümle hem milli kaynaklara hem de ekonomiye ciddi kazanımlar elde etmek mümkün” dedi.

Eğitimler ilköğretim 4. sınıflara yönelik olacak

Mamak’ta geri dönüşüm çalışması yapan firmaların uzman çevre mühendisleri tarafından verilecek seminerler ilköğretim 4. sınıflara yönelik yapılacak. Çeşitli materyallerle de desteklenecek eğitim seminerleri ile öğrenciler bilinçlendirilecek. 

geri dönüşüm
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı