Advert
Advert
Advert

Gidersiz üst geçitten kar suyu yola aktı

Büyükşehir Belediyesi’nin, inşaatı devam eden Ankapark’ın, mevcut trafiğe ilave yoğunluk oluşturmaması amacıyla yapımına başladığı ve uzun zamandır tamamlanmayı bekleyen Anadolu Bulvarı’ndaki üst geçit köprüsünde biriken kar, trafiği olumsuz etkiledi.

Gidersiz üst geçitten kar suyu yola aktı
Gidersiz üst geçitten kar suyu yola aktı Admin
Bu içerik 243 kez okundu.
Advert

Köprünün zemin bağlantıları tamamlanmadığı için üzerinde biriken kartemizlenemedi. Güneşin yüzünü göstermesiyle eriyip, suya dönüşen kar, köprünün yağmur suyu gideri refüje bağlı olmadığı için dün gün boyu yola aktı. Yaklaşık 5 metreden aşağı akan kar suyu nedeniyle Çevre Yolu istikametinde sol şeritte seyreden sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı şoförler ani fren yapmak zorunda kalırken, diğer şeritlerdeki sürücüler de köprünün olduğu bölgede hızlarını düşürdü. Yolun, köprü ile İstanbul Yolu Kavşağı arasında kalan sol şeridi de göle döndü. 

‘BÜYÜK KAZALAR YAŞANABİLİR’

Yağmur gideri bağlantısının yapılmamasına ve köprünün üzerindeki karın temizlenmemesine tepki gösteren sürücüler, buzlanma tehlikesine dikkat çekti. Vatandaşlar şunları söyledi: “Yukarıdan su aktığı için sol şeritte ilerleyenler panik yapıyor. Bir de zemin kayganlaşmış durumda. Gece de buzlanma tehlikesi var. Havasıcaklığı düşeceği için sabaha kadar yol buz pistine dönebilir. Bu (dün) sabah da buzlanma nedeniyle başka güzergâhlarda çok sayıda kaza yaşandı. İhmal yüzünden büyük kazalar yaşanabilir.”

üst geçit
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'