Advert
Advert
Advert

Gökçek, padişahlığını ilan etmek istiyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeki 22’nci yılında, Cumhuriyetimizin başkentinde saltanat düzeni kurmaya çalışmaktadır.” dedi.

Gökçek, padişahlığını ilan etmek istiyor
Gökçek, padişahlığını ilan etmek istiyor Admin
Bu içerik 342 kez okundu.
Advert

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeki 22’nci yılında, Cumhuriyetimizin başkentinde saltanat düzeni kurmaya çalışmaktadır.” dedi.

Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i ATO’ya başkan yapmak için çabaladığını belirten Emir, “Oğlu Osman Gökçek’i, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı yapmak için uzun zamandır çalışan İ. Melih Gökçek, anlaşıldığı kadarıyla son düzlüğe gelmiş durumda.” dedi.

İşte CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in yaptığı o açıklama:

Vatandaşlarla Twitter üzerinden girdiği tartışmalar; kente ilişkin alınan kararların ‘hukuka aykırılığı’ nedeniyle sivil toplum kuruluşlarıyla karşı karşıya geldiği davalar; borç batağına soktuğu için belediye bünyesindeki doğalgaz dağıtım işi elinden alınarak özelleştirilen; temelinin atılmasının üzerinden 14 yıl geçmesine karşın hala şehir içi metro hatlarını bitiremeyen ve Ulaştırma Bakanlığı’nın işe el koymasına neden olan; açıklamalarıyla ‘Fethullah Gülen Sevdalısı’ olduğunu ortaya koyan ve şehri “parsel parsel” bu cemaate peşkeş çeken İ. Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeki 22’nci yılında, Cumhuriyetimizin başkentinde saltanat düzeni kurmaya çalışmaktadır.

İ. Melih Gökçek, genel seçimlerde milletvekili, yerel seçimlerde de Çankaya Belediye Başkanı adayı yapmak istediği oğlu Osman Gökçek’i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan vize alamadığı için milletvekili de belediye başkanı da yapamadı ancak yeni bir koltuğa oturtmak için bugünlerde var gücüyle çalışmakta. O koltuk, dün ve önceki gün Ankara’nın ticaret açısından en önemli kurumlarından birinde yaşanan ‘istifa depremi’yle netleşti. Oğlu Osman Gökçek’i, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı yapmak için uzun zamandır çalışan İ. Melih Gökçek, anlaşıldığı kadarıyla son düzlüğe gelmiş durumda.

Osman Gökçek’in, ATO Başkan adaylığı aşamasına nasıl gelindiğini kısaca hatırlamak, özellikle Ankara’da yerel seçim döneminde yaşanan ‘kirli pazarlıkların’, ‘oy çalma’ iddialarının; yani demokratik seçimler sonucu ortaya çıkan iradenin değil, kapalı kapılar ardından yapılanların anımsanması açısından da önemlidir. İ. Melih Gökçek, FETÖ/PDY gemisindeyken Ankara’da arsaları verdiği bu yapıyla ATO’da da birlikte kararlar almış, Ankara ticaretine birlikte yön vermişlerdi. Ta ki 15 Temmuz’a kadar! 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin sonucunu merakla bekleyen Gökçekler, 16 Temmuz’da FETÖ/PDY’nin başarısız olması üzerine hızla dümeni kırmış ve buldukları her sahnede’ FETÖ/PDY düşmanı’ kesilmiştir. 15 Temmuz öncesi, Gülen Cemaati’nin yayın organı Samanyolu TV Grubu’nun Ankara Sorumlusu Abdullah Dulkadiroğlu’nun da bulunduğu birçok ismi ATO’da yönetici yapanlar, 16 Temmuz sabahı “ATO’yu FETÖ’cüler ele geçirdi; biz gelip temizleyeceğiz” yaygarası koparmaya başladı. 21 Eylül 2016 gününe gelindiğinde ise, 14. Komitesi olarak bilinen ATO Medya Meslek Komitesi istifa etti. Bir gün sonra yani 22 Eylül 2016 günü, TBMM’de düzenlediğim basın toplantısında yaptığım açıklama şöyleydi:

“2013 yılında Ankara Ticaret Odası’nda seçimler yapıldığında FETÖ’cüleri ATO’ya yerleştiren Melih Gökçek, şimdi de başka bir plan içinde. ATO’nun 14’ncü komitesi olan basın-medya komitesi zorla istifa ettirildi; çünkü, Osman Gökçek ATO’ya başkan olmak istiyor. Niçin gelecekmiş? FETÖ’yü temizlemek içinmiş! Sormazlar mı FETÖ’yü kim ATO’ya yerleştirdi? Senin baban yerleştirdi. Samanyolu TV Grubu Ankara Sorumlusu Abdullah Dulkadiroğlu’nu kim ATO’ya yerleştirdi? Siz yerleştirdiniz. Diğerlerini de siz yerleştirdiniz. Düşünün bir çocuk bir koltuğu istiyor diye ticaret odasının bir komitesi istifa ettiriliyor.”

Bir ay önce kamuoyunu uyardığımız gelişme dün itibariyle ete kemiğe bürünmüştür. ATO Yönetim Kurulu’nun 11 üyesinden 9’u, daha sonra da ATO Başkanı Salih Bezci görevlerinden istifa etti. İstifa ederken yapılan açıklamalarda tatmin edici ve doyurucu gerekçeler ortaya koyamayan Salih Bezci ve yönetim kurulu üyeleri, ATO’da yaşanan “Gökçek darbesi”ni açıklamaktan korkmuştur. İstifalar, üyelerin hür iradesiyle değil, baskı ve şantajla gerçekleştiğinden, ne bu istifalar ne de istifalarla önü açılmış bir seçim meşru olacaktır.

Geçen aylarda hakkında “FETÖ’cü olduğu” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğum İ. Melih Gökçek’in, Cumhuriyet’in başkentinde, babadan oğula koltuk devrine engel olacağız; saltanat anlayışına her yerde karşı duracağız ve kirli pazarlıklarını deşifre etmeye devam edeceğiz, başta Gökçekler olmak üzere Ankaralı hemşerilerime bu vesileyle tekrar hatırlatmak istiyorum.

FETÖ Ankara Ticaret Odası ATO seçim Osman Gökçek Murat Emir CHP Melih Gökçek Salih Bezci
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir