Advert
Advert
Advert

Gökçek’ten ‘görevden alınma’ tepkisi

Gökçek’ten ‘görevden alınma’ tepkisi: 1 numaralı hedef Erdoğan, 2 numara benim

Gökçek’ten ‘görevden alınma’ tepkisi
Gökçek’ten ‘görevden alınma’ tepkisi Admin
Bu içerik 409 kez okundu.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, görevden alınacağı söylentileriyle ilgili, “FETÖ’cülerin en rahatsız olduğu 1 numaralı isim Recep Tayyip Erdoğan ise 2 numara benim. Benim iğne ucu kadar tereddütüm yok. Sadece dedikodu çıkarıldığı zaman benim metodum belli Twitter’dan gereğini yapıyorum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in dünkü görüşmesi Başkent kulislerinde hareketlilik yarattı. Önceki gün bazı internetsitelerinde yer alan Gökçek’in görevden alınacağı söylentilerinin gölgesinde yapılan görüşmede bu konunun gündeme gelip gelmediği merak edilirken, görüşmesinin ayrıntılarına Ankara Hürriyet ulaştı. Gökçek, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

EN UFAK KONUŞMA OLMADI

“Sayın Başbakanımızla konuyla ilgili en ufak bir konuşmamız olmadı. FETÖ’cülerin en rahatsız olduğu 1 numaralı isim Recep Tayyip Erdoğan ise 2 numara benim. Bu yüzden benim hakkımda laf çıkartmak onlar için inanılmaz bir keyif ve zevk. Görevden alınacağı söylenenen FETÖ’ye yakınlığı ayyuka çıkmış belediye başkanları var, onlar da sıkıntı içinde. Onların taraftarları da bunu köpürtüyor.

‘FETÖ’nün darbesini Ankara’da önleyen adam görevden alınırsa kim alınmaz’ diye düşünüyorlar. Böyle bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Benim iğne ucu kadar tereddütüm yok. Sadece dedikodu çıkarıldığı zaman benim metodum belli Twitter’dan gereğini yapıyorum. Ayrıca bu dedikoduları çıkartan kişiler için de hukuki işlemlere başlıyorum.”

ANKARA MESELELERİNİ KONUŞTUK

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanına Ankara meselelerini konuşmak için gittiğini belirten Gökçek yarım saatsüren görüşmenin detaylarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Bir flash disk yaptırdık Amerika’daki yazar, televizyoncu ve senatörlere dağıtılmak üzere, kendisine onun bilgisini verdim. İçinde yabancı basın mensuplarıyla gerçekleştirdiğimiz basın toplantısındaki bilgiler var. 15 Temmuz Müzesi ile ilgili de görüştük. Atatürk Orman Çiftliği Meydanı’na düşünüyorduk. Başbakan, Külliye’nin çevresinde bir yere yapmamızın uygun olacağını paylaştı, onun yerini kararlaştırdık.

Gençlik ve Spor Bakanımızın açıkladığı gibi stadı bakanlık yapacak, biz belediye olarak hipodromu açık spor alanı olarak inşa edeceğiz. Yeni açılacak bulvarın bilgisini de kendisiyle paylaştım. Askeri alanlardan tahsis edilecek yerler tam belli olmadı, yeşil alan olarak verilmesi konusunu görüştük ancak henüz belli olmadı.”

Deniz GÜREL/Hürriyet

FETÖ Melih Gökçek Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı