Advert
Advert
Advert

Gökçek’ten Rifat Hisarcıklıoğlu’na FETÖ göndermesi! ‘Oğluma karşı 7 düvel birleşti!’

CHP’li Sinan Aygün’ün açıktan oğlu Osman Gökçek’i desteklemesini ve CHP’li belediye başkanlarının desteğini sağlamasını unutan Melih Gökçek, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu da sert sözlerle eleştirdi…

Gökçek’ten Rifat Hisarcıklıoğlu’na FETÖ göndermesi! ‘Oğluma karşı 7 düvel birleşti!’
Gökçek’ten Rifat Hisarcıklıoğlu’na FETÖ göndermesi! ‘Oğluma karşı 7 düvel birleşti!’ Admin
Bu içerik 362 kez okundu.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oğlu Osman Gökçek’in ATO seçimlerini kaybetmesine ilişkin, “ATO’da da 7 düvel Osman’a karşı birleşti. Buna rağmen almış olduğu 86 oy, çok büyük bir şey. Rifat’a hayırlı olsun” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, oğlu Osman Gökçek’in Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimlerini Gürsel Baran’a karşı 86 oyla kaybetmesinin ardından ilk kez konuştu. Oğlu Osman Gökçek’e karşı adeta 7 düvelin bir araya geldiğini söyleyen Gökçek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “gelecekte Osman Gökçek’in yerine oynayabileceği” endişesiyle oğluna karşı hareket ettiğini savundu, FETÖ’cülerle işbirliği yapmakla suçladı.

Ülke TV’de dün akşam katıldığı bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gökçek, ATO seçimleriyle ilgili oğlu Osman Gökçek’in kendisinden yardım talebinde bulunmadığını ve yardım etmediğini söyledi. Osman Gökçek’e karşı ittifak kurulduğunu iddia eden Gökçek, “Ben seçimlerde demiştim, 7 düvel bana karşı birleşti diye. ATO’da da 7 düvel, Osman’a karşı birleşti” dedi.

Gökçek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oğlumu kaybetmiş olarak görmüyorum. 86 oy aldı. Hem de kimlere rağmen. Bu seçimin galibi, Rifat Hisarcıklıoğlu’dur. Osman’a karşı tüm ATO’yu organize eden odur.”

Gökçek, seçimlerden önce Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldikleri bilgisini de vererek şunları söyledi:

“Halbuki Rifat’la ben bu seçimden çok önce konuştum. Osman’ın adaylığı gündeme geldiğinde, bu çocuk sana karşı aday olacak değil. ATO’yu, Ankara’yı sevdiği için bir Ankara tecrübesi yaşamak istiyor ve Ankara’ya da yararlı olacağını düşünüyor. Osman’a ağabeylik yaparsın inşallah, dedim. Fakat o, Osman’ın kendi yerine aday olacağını düşünmüş. Yakın çevresinden öğrendiğim de bu. Ondan sonra ATO’yu organize ediyor.

Benim desteğimle seçilen ve sonra istifa eden Salih Bezci’yi, Büyük Birlik Partisi’nin tüm teşkilatını, İl Başkanı’nı, teker teker üyeleri arıyor. CHP İl Başkanı, milletvekilleri açıkça tweet attı. Hani ben yerel seçimlerde demiştim; ‘7 düvel bana karşı birleşti’ diye. ATO’da da 7 düvel Osman’a karşı birleşti. Buna rağmen almış olduğu 86 oy, çok büyük bir şey. Rifat’a hayırlı olsun.‘

Gökçek, Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, FETÖ ile mücadele söylemlerinden dolayı Osman Gökçek’e uyarılarda bulunduğunu, daha sonra da kendisinin FETÖ’cülerle işbirliği yaptığını savunarak Hisarcıklıoğlu’nu dost bildiğini ve seçimlerinde kendisine destek verdiğini söyledi. Gökçek, “İstikbal kaygısıyla gidip FETÖ’cülerle işbirliği yapıp Osman’ı kalkıp seçtirmemen, yakışır değil” dedi.

Hürriyet

Melih Gökçek ATO Osman Gökçek Gürsel Baran Rifat Hisarcıklıoğlu Salih Bezci Büyük Birlik Partisi CHP
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'