Advert
Advert
Advert

Google Drive, artık daha 'Google'

Yeniliklerine ara vermeyen Google'ın son faydalı yeniliği, Google Drive'da kendini gösterdi!

Google Drive, artık daha 'Google'
Google Drive, artık daha 'Google' Admin
Bu içerik 351 kez okundu.
Advert

Google'ın dün yaptığı duyuruda Google Drive'ın arama fonksyonunun güncellendiğini ve artık daha çok Google Search'a benzediğini bildirdi. Güncellemenin içinde yeni bir otomatik düzeltme yazılımı ve doğal imla yazılımı var. Bu demek oluyor ki artık Drive'ın içinde sanki Google'da arama yapar gibi günlük dille arama yapabilirsiniz.

Drive'a gelen bu güncellemeden sonra sesli arama seçeneği de eklenebileceğini açıkladı. Şimdilik bu güncelleme sesten yazıya çevirici kullananların işine yarayacaktır.

Doğal dil işleme (natural language processing, NLP) sayesinde yakında Google Drive'da "geçen Haziran yüklediğim bütçe raporumu bul" ya da "Şirket için hazırladığım sunum nerde?" gibi aramaları tanıyabilecek. Google bu yazılımın zamanla gelişeceğini ve isabetli hale geleceğini söylüyor.

Google Docs'a da bazı yenilikler geliyor. Örneğin dökümanlarınızı sütunlara ayırabileceksiniz. Ayrıca  Google Docs'da açacağınız Google formatında olmayan dökümanlarınız yedeklenecek ve ayrı bir döküman Google formatına çevirilip size sunulacak. Bu seçenek "Revizyon Tarihi" menüsüden erişilebilecek.

Tüm bu güncellemeler dünya çapında yayınlanıyor, bu yüzden eğer şimdi Drive'ı açtığınızda bu güncellemeleri görmeseniz bile yakında güncelleme ülkemize de ulaşıcaktır.

Google Drive
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı