Advert
Advert
Advert

Google Translate Türkçe'sini geliştirdi!

Google tarafından yeni geliştirilen güncelleme ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Google Translate Türkçe konusunda artık daha iddialı.

Google Translate Türkçe'sini geliştirdi!
Google Translate Türkçe'sini geliştirdi! Admin
Bu içerik 255 kez okundu.
Advert

Google’ın CEO’su Sundar Pichai Londra’daki Google Story etkinliğinde yaptığı konuşmada çeviri sistemleri ile ilgili yeniliklerini gururla paylaştı. Google çeviricinin kelime kelime çevirme sistemi kullanması sebebiyle doğrudan uzak sonuçlar gösteriyor. Yeni geliştirdikleri Nöral Makine Çevirisi ile ilgili şu sözleri paylaştı

Sundar Pichai:

“Nöral sistem, bütün cümleleri birer birer çevirmek yerine bir defada çevirerek bu kapsamlı içeriği, en yakın çeviriyi bulabilmek için uygun bir dilbilgisi ile insan konuşmasına benzer şekilde yeniden ayarlıyor. Böylece her cümleyi anlamak daha kolay olduğundan çevrilmiş paragraflar ve makalelerin okunması çok daha kolay hale geliyor. Nöral Makine Çevirisi uçtan uca öğrenme sistemi ile sürekli kendini yenileyerek daha doğal çevirilerin yapılmasını mümkün hale getiriyor”

Böylece yeni Google çeviricisi edebiyat gibi olacak bütünlüğe bakıp ona göre yazılanları çevirecek. Şimdilik bu yeni sistem çeviriyi İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece ve Türkçe dillerinde aktif hale getirildiğini müjdeleyen Pichai ileriki aşamada hedefin 103 dilde bu sistemi kullanabilmek olduğunu da söyledi.

Google Translate
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme