Advert
Advert
Advert

Gül’ün danışmanına FETÖ’den yakalama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunisa Gül’ün danışmanlığını yapan Ayşe Yılmaz hakkında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yakalama kararı çıkarıldı.

Gül’ün danışmanına FETÖ’den yakalama
Gül’ün danışmanına FETÖ’den yakalama Admin
Bu içerik 129 kez okundu.
Advert

ALİCAN ULUDAĞ - CUMHURİYET / Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Ayşe Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın yasaklı olduğu 2002’de Başbakan olan Abdullah Gül’ün AKP’de danışmanlığını yapıyordu. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olup Çankaya Köşkü’ne çıkmasının ardından Ayşe Yılmaz, Hayrunisa Gül’ün danışmanlığını yaptı.

Ayşe Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül’ün 2008’de Türkiye’yi ziyaret eden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip onuruna verdiği akşam yemeğine katılan isimlerdendi. Gül çifti Çankaya Köşkü’nden ayrıldıktan sonra da danışmanlığı devam etti.

Ağustos 2016’ya kadar Hayrunisa Gül’ün yanında danışman olarak çalışan Yılmaz’ın kadrosu Eylül 2016’da Kültür Bakanlığı’na geçti. Yılmaz, FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Yılmaz, 9 Haziran’da serbest bırakıldı. Ancak savcılığın itirazı üzerine 4. Sulh Ceza Hakimliği, Yılmaz hakkında yakalama kararı çıkardı.

Abdullah Gül Ayşe Yılmaz
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü