Advert
Advert
Advert

Gürer: 2019 Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2019 seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olacağını söyledi. 

Gürer: 2019 Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak
Gürer: 2019 Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak Admin
Bu içerik 68 kez okundu.
Advert

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin Ulukışla Genişletilmiş İlçe Toplantısında yaptığı açıklamada,  AKP'nin Mecliste muhalefetin sesini kısmak için her yolu denediğini belirterek bu açıdan 2019 seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olacağını söyledi. 
 
CHP Genişletilmiş Ulukışla İlçe Örgütü Toplantısı, CHP’nin Ulukışla İlçe binasında gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulukışla İlçe Başkanı Birol Önder, CHP Adana Merkez Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 


 
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, AKP’nin 15 yıllık iktidarı döneminde zenginin daha zengin, yoksulun ise daha yoksul hale getirildiğini, bu süreçte cumhuriyet ve demokrasinin kazanımlarının bilinci olarak yok edilmeye çalışıldığını belirterek, “Ancak halkımızın duyarlılığı her geçen gün artmaktadır. Halkımız, Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıktığı gibi cumhuriyetimizin kurusu Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini savunmaya devam ediyor edecektir. Yeni Devlet kuruyoruz diyenler var Devlet kurmakla saat kurmayı karıştırıyorlar. Ülke tarihi ve gerçeklerinden bihaber müflis tüccar kafası ile sorunların çözülemeyeceğini fark etmeyenler var. Bu devlet sayesinde kimlik ve kişilik bulanların ağızlarından çıkanı kulağı Duymaz hale gelmesi kabul edilemez. AKP bir ağız konuşur tepki oluşursa bizi bağlamaz açıklamaları yapılır ardından süreç işler. Eğitimde yapılanlar ortada. Devrimlere karşı dönüştürme girişimleri gözler önünde ama iş devlete uzandığında bu süreç altında kalırlar. Bu ülke de devlet kurmaya değil insanca hakça Adil eşit özgürlükçü yaşama ihtiyaç var” dedi. 
 
AKP’nin Mecliste muhalefetin sesini kısmak için her yolu denediğini, bu açıdan 2019 seçimlerinin cumhuriyet tarihini en önemli seçimlerinden biri olacağını anlatan Ömer Fethi Gürer, “Yeni hazırlanan tüzükle milletvekillerinin gündeme taşıdıkları konulardan rahatsızlıklarından dolayı engelleyici bir düzenlemeye gittiler.  Halkın sorunları gündeme gelmesin mecliste konuşulmasın muhalefetin söylediği duyulmasın istiyorlar ama ülkenin kurucu partisi CHP her alanda halkın sesi ve onun temsilcisi olarak mücadeleyi yükselteceğini fark edemiyorlar. Ankara'dan İstanbul'a Hak Hukuk Adalet diyerek yürüyen Genel Başkan'ımız Kemal Kılıçdaroğlu  Maltepe'de milyonlarla buluştuğunda söylediği gibi hiç bir baskı ve tehdit  bizleri halk için halkın sorunlarını aşmak için mücadelemizden geri koyamayacaktır. Ülkemiz özgürlüğün insanca yaşamın hakça paylaşımın ve herkesin mutlu olacağı günlerin yaşandığı sürece CHP ile ulaşacaktır. CHP varsa herkes için vardır “diye konuştu. Gürer, Mustafa Kemal Atatürk bilgi  bilimle buluşup ülkemizi en güzel yönetimin kuruluşuna öncülük etmiştir. Onun önderliğinde oluşan Cumhuriyet sonsuza kadar gidecektir" dedi.

ULUKIŞLA SORUNLARI ÇÖZÜLMESİ İÇİN UĞRAŞIYORUZ 

fethi gürer 2019 seçimleri
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...