Advert
Advert
Advert

Gürsel Tekin'den Başbakan'a yanıt: İtaatçı bir insandan...

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Başbakanın açıklamalarını çok haklı buluyorum. Söylediklerini çok normal karşılıyorum, kızmıyorum" dedi. Tekin, "İtaatçi bir insandan böyle bir cümle çıkması son derece doğaldır" diye konuştu.

Gürsel Tekin'den Başbakan'a yanıt: İtaatçı bir insandan...
Gürsel Tekin'den Başbakan'a yanıt: İtaatçı bir insandan... Admin
Bu içerik 126 kez okundu.
Advert

- Maçka Parkı'nda CHP'lilerin başlattığı “Adalet Nöbeti" devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da farklı zamanlarda parka gelerek nöbete katıldı.

Gürsel Tekin parkta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Binali Yıldırım'ın “Sokakta adalet aranmaz" sözünün hatırlatılması üzerine şunları kaydetti: “Başbakanın açıklamalarını çok haklı buluyorum. Söylediklerini çok normal karşılıyorum, kızmıyorum. Çünkü kendisi de ifade emişti, 'itaat et, rahat et' diye. İtaat kültüründe demokrasi yoktur, hukuk yoktur, adalet yoktur. İtiraz edemezsiniz. Başbakan başladığı günden beri itaat edeceğini ifade etmişti. İtaatçi bir insandan böyle bir cümle çıkması son derece doğaldır. Bir kısım arkadaşımız Sayın Başbakana kızmış, öfkelenmiş. Ben hiç kızmadım. Başbakan başladığı günden itibaren itaatçi olduğunu itiraf etmişti. Sayın Başbakan siz itaatçi olmaya devam edin biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, başta genel başkanımız olarak itiraz etmeye sonuna kadar devam edeceğiz"

“MORALİ ÇOK YERİNDE"

gürsel tekin maçka parkı adalet nöbeti
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı