Advert
Advert
Advert

Hamzaçebi: Frak giymeye devam edeceğim

CHP’li Meclis Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili  Akif Hamzaçebi, parlamentoların gelenekleriyle yaşadığına dikkat çekerek “Geleneklerle oynamak doğru değildir. Belli ki frak giyilmesine karşı bir alerji var. Ben frak giymeye devam edeceğim” dedi. 

Hamzaçebi: Frak giymeye devam edeceğim
Hamzaçebi: Frak giymeye devam edeceğim Admin
Bu içerik 66 kez okundu.
Advert

CHP’nin “Bu OHAL KHK’si niteliğindedir”  dediği ve Anayasa Mahkemesine (AYM)  götürmeye hazırlandığı İç tüzük değişiklik teklifini Anayasa aykırılık ve sorunlu maddeleri açarak değerlendiren TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, “Bunlar düzenlemelerin hukuk mantığından yoksun olarak öfke ile yapıldığını göstermektedir” dedi. ‘Kınama cezasının’ düzenlendiği hükmün uygulanmasının son derece sorunlu olacağına dikkat çeken Hamzaçebi, “Örneğin,maden işçilerinin sorunlarının ya da madenlerde yaşanan ölümlerin anılması amacıyla bir milletvekilinin başına kask takarak kürsüye çıkmasını bir meclis başkan vekili normal karşılarken diğeri bunu genel kurulun çalışma düzenini ve huzurunu bozucu bir materyal olarak değerlendirebilecektir. Bir siyasi parti grubuna mensup milletvekillerinin tamamı genel kuruldaki sıraların üzerine kask koyabilir. Bu durumda bu fiil genel kurulun çalışma düzenini ve huzurunu bozucu olarak değerlendirilip bütün milletvekillerine kınama cezası mı uygulanacaktır” diye sordu.

“Yasama sorumsuzluğunun içi boşaltılmaktadır” diyen CHP’li Meclis Başkanvekili, İstanbul Milletvekili  Akif Hamzaçebi, parlamentoların gelenekleriyle yaşadığına dikkat çektiği  değerlendirmesinde “Geleneklerle oynamak doğru değildir. Belli ki frak giyilmesine karşı bir alerji var. Ben frak giymeye devam edeceğim” dedi. 

"Grup önerilerine ilişkin sınırlama, gerçekte ülkedeki güncel sorunların konuşulmasına ilişkin sınırlamadır"

akif hamzaçebi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA | Çok sayıda muvazzaf asker gözaltında!
SON DAKİKA | Çok sayıda muvazzaf asker gözaltında!
Atatürk'e 'Ulu mikrop' diyen gerici, özür diledi
Atatürk'e 'Ulu mikrop' diyen gerici, özür diledi