Advert
Advert
Advert

Hatay Mutfağı Ankara'da

Binlerce yıllık tarihi ile sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Hatay, yüzlerce çeşit yemeği ve yöresel ürünleri ile Ankara’ya konuk oluyor. Beş gün boyunca devam edecek ve 6 Kasım’da sona erecek olan etkinlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’a gitmek isteyenlere özel bir tanıtım gerçekleştirecek

Hatay Mutfağı Ankara'da
Hatay Mutfağı Ankara'da Admin
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert

Bu yıl beşincisi düzenlenen Başkent’te Hatay Günleri’nde her yönüyle Hatay’ı keşfetmek isteyenler 2- 6 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde buluşacak. 1 Kasım 2016 Salı günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilecek Hatay Medeniyetler Korosu konseri ile başlayacak olan etkinlik, 2 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’da önemli protokol isimlerinin de katılacağı açılışla devam edecek. Ardından mozaik yapımı ve halkoyunları mehteran gösterisi açılışa renk katacak.

Kendine has yöresel ürünlerin ve yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan yemek kültürünün Ankara’ya taşınacağı etkinlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi, açılacak dev stantta özel görsellerle desteklenmiş bir tanıtım gerçekleştirecek. Hatay kültürünü yakından tanımak ve Hatay’a gitmek isteyenler için yapılacak tanıtımla turizme katkı sağlanması hedeflenecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: Birlikteliğimiz ülkemizi daha güçlü kılacak

Tanıtım günlerinin önemine değinen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, böyle kültürel etkinliklerin birlikteliği artıracağını, işbirliği, kalkınma ve kaynaşmanın bölgesel anlamda devam etmesinde büyük bir yarar sağlayacağını belirtti.

Başkan Lütfü Savaş “Son yıllarda ülkemizde gündem çok yoğun. Ankara da gündemin hiç durulmadığı baş şehrimiz. Biz de biraz olsun moralleri yüksek tutmak, Hatay kültürünü, tarihini, enfes lezzetleri ve yöresel ürünlerini tanıtmak için Başkent’e konuk oluyoruz. Hem yöresel yemeklerimizi hem de barışı, huzuru, yüzlerce yıllık kültür iklimimizi de beraber getiriyoruz.

Birlikte olmak ve bu birlikteliği korumak ülkemizi ayakta tutacak en önemli unsurdur. Burada Hatay’ı tanıtmak kadar birlikte olduğumuzu da göstermeye geldik. Bu vesileyle ben de tüm Ankaralıları ve hemşerilerimizi Hatay Günleri’nde beraber olmaya davet ediyorum.” dedi.

Hatay Valiliği’nin başkanlığında Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin desteği ile Hatay Birlik Vakfı’nın önderliğinde düzenlenecek “Başkent’te Hatay Günleri”, 6 Kasım’a kadar devam edecek.

Hatay Mutfağı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı