Advert
Advert
Advert

Hayvan Hastanesini belediye işletecek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından inşa edilen hayvan hastanesi ve hayvan barınağı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından devralınarak, eksiklikleri tamamlanıp hizmete sokulacak.

Hayvan Hastanesini belediye işletecek
Hayvan Hastanesini belediye işletecek
Bu içerik 1273 kez okundu.
Advert

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından inşa edilen hayvan hastanesi ve hayvan barınağı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından devralınarak, eksiklikleri tamamlanıp hizmete sokulacak. Bakanlığın Sincan ilçesinde yaptırdığı hayvan hastanesinin yakın zamanda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi eylül ayı olağan toplantısında sokak hayvanları için Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından Sincan’da inşa edilen hayvan hastanesi ve 4 hayvan barınağı bakım ünitesinin devralınmasına ilişkin başkanlık yazısını oy birliği ile kabul etti. Mecliste Ankara’nın marka değerini yükselten ve kente değer katan kişi, kurum ve kuruluşlara Ankara’nın Başkent oluşunun yıldönümü olan 13 Ekim’de “Seymen Büyük Ödülü” verilmesine de karar verildi.ankara-belediye-meclis

Dünyada ve Türkiye’de yayınlanan ve popüler iş ekonomi dergiler arasında yer alan CNBC-e Business dergisinin hazırladığı Türkiye’nin en yaşanabilir kentleri araştırması da Meclis gündemine geldi. Araştırmada, Ankara’nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en yaşanılır kent seçildiğini hatırlatan başkanlık yazısıyla, bu sonucun, Ankaralılara duyurulması için raket, bilboard, yazılı ve görsel medya ile radyolarda geniş yer bulmasının sağlanması talep edildi.

Başkanlık yazısına CHP Grubu’nun itiraz etmesi üzerine Başkan Melih Gökçek, “Biz istiyoruz ki iftihar edelim, duymayan da duysun, gelen geçen de duysun, herkes duysun. Ankara, iki sene üst üste Türkiye’nin en yaşanabilir kenti seçiliyor. Bu gerçekten, cidden büyük bir başarı. Kimin başarısı? Sadece bizim değil, bütün Ankaralıların başarısı. Ankara Valiliği’nin başarısı, Ankara Sanayi Odası’nın başarısı, Ticaret Odası’nın başarısı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başarısı. Yerine göre Çankaya, Yenimahalle olarak siz de pay çıkarabilirsiniz bundan. Onun için Ankaralı olarak iftihar etmeniz lazım.” diye konuştu. Görüşmelerin ardından önerge kabul edildi.

Meclis’te ayrıca “Ankara’ya eserleri, hizmetleri ve girişimleriyle değer katan, Ankara’nın marka değerini yükselten kişi kurum ve kuruluşlara bu çabalarından dolayı her yıl Ankara’nın Başkent oluşunun yıldönümü olan 13 Ekim tarihinde Seğmen Büyük Ödülleri’nin dağıtılması” da görüşülerek, karara bağlandı.

Ödüllerin, en çok istihdam sağlayan şirket, kamu kurumu, Ankaralı başarılı sanatçı, gazeteci, sporcu ve bilim adamı gibi önde gelen isimlerine verileceği açıklandı.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme