Advert
Advert
Advert

Himmet paralarını aklayan şirketler devredildi

FETÖ'nün kurban ve himmet paralarını aklayan iki şirketten biri hazineye, diğeri ise TMSF'ye devredildi.

Himmet paralarını aklayan şirketler devredildi
Himmet paralarını aklayan şirketler devredildi Admin
Bu içerik 193 kez okundu.
Advert

Denizli'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında örgüt adına toplanan himmet, burs ve kurban paralarını şirket geliri gibi göstererek akladıkları belirtilen iki şirketten biri hazineye, diğeri ise TMSF'ye devredildi. 

Soruşturma kapsamında şirketin sahibi, ortağı, yöneticisi ve çalışanı olan 14'u tutuklu 30 kişi hakkında da terör örgütüne üyelik suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında bir ay önce, kentte faaliyet gösteren yemek şirketine operasyon düzenlendi, gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda FETÖ/PDY adına toplanan kurban bağışlarını fakirlere dağıtmayıp, Afyonkarahisar'daki sucuk fabrikasına karkas et olarak sattıklarının anlaşıldığı belirtildi.

Elde edilen gelirleri akladıkları, çalışanlardan zorla himmet adı altında bağış topladıkları iddiaları üzerine Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 14'ü tutuklu, 30 şüpheli hakkında terör örgütüne üyelik suçundan iddianame hazırlayıp, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Savcılıktan yapılan açıklamada daha önce KHK ile el konulan şirketlerden birinin hazineye devredildiği, diğer şirketin ise kayyum atanması için TMSF'ye devredildiği belirtildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye genelinde olduğu gibi Denizli'de de birçok şirket kurularak bu şirketler vasıtası ile örgüte finansal kaynak aktarıldığı, toplanan himmet, burs ve kurban paralarının şirket geliri gibi gösterilerek suç gelirlerinin aklandığı belirtildi.

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ TMSF
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı