Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hollanda 'Burka'yı yasaklamayı görüşüyor

Hollanda parlamentosu “güvelik kaygıları” nedeniyle burkaya “sınırlı” bir yasağın getirilmesini tartışıyor.

Hollanda 'Burka'yı yasaklamayı görüşüyor
Hollanda 'Burka'yı yasaklamayı görüşüyor Admin
Bu içerik 226 kez okundu.
Advert

AB ülkelerinden Hollanda’da parlamento, bugün hükümet binaları ve kamu ulaşım araçlarında “güvelik kaygıları” nedeniyle burkaya “sınırlı” bir yasağın getirilmesini tartışıyor. Yasağın kar maskesi ve motosiklet kasklarını da kapsadığı belirtiliyor.

Dutchnews’a göre, Hollanda Parlamentosu’na sunulan tasarıda “sınırlı” yasağın “kamu ulaşım araçları, eğitim kurumları, sağlık tesisleri ve hükümet binaları”nda uygulanması öngörülüyor.

Milletvekillerinin çoğunun, İçişleri Bakanı Ronald Plasterk tarafından hazırlanan tasarıyı desteklediği belirtilen haberde tasarıda burkanın yanısıra kar maskesi ve motosiklet kasklarını da kapsadığına, yasağı ihlal edenlere de 450 euroya kadar bir cezanın uygulanması öngörüldüğüne dikkat çekildi.

Bu arada, önceki hükümetin burkaya tam bir yasağı getirmek istediği ancak hükümetin çökmesi üzerine planın gerçekleşmediği belirtilirken Amsterdam Üniversitesi öğretim üyelerinden Annelies Moors, konuya ilişkin bir değerlendirmesinde Hollanda’da burka kullanan kadın bulunmadığını vurgularken yasağı uygulatmanın kaynak ısrafı olacağı uyarısını yaptı.

Hollanda Burka peçe
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MB'nin önlem hazırlıkları doları frenledi
MB'nin önlem hazırlıkları doları frenledi
Ülkemizde 1 milyon 211 bin 487 adet otomobil üretildi
Ülkemizde 1 milyon 211 bin 487 adet otomobil üretildi