Advert
Advert
Advert

HOY-TUR yeni dansçılarına arıyor

Türkiye'nin en köklü halk dansları topluluklarından biri olan Çankaya Belediyesi HOY-TUR, 2016-2017 sezonu için kurs ve yeni dansçı kayıtlarına başladı.

HOY-TUR yeni dansçılarına arıyor
HOY-TUR yeni dansçılarına arıyor Admin
Bu içerik 392 kez okundu.
Advert

46'ncı yaşını kutlayan Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu HOY-TUR, yeni sezon kurs ve dansçı alımı için kayıtlara başladı. Kurulduğu günden bu yana sayısız Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarına imza atan HOY-TUR, 2016-2017 sezonunda da 10 yaş ve üstü ‘yıldızlar’, 16 yaş ve üstü ‘gençler’ ve 26 yaş üstü ‘yetişkinler’ kategorisinde dersler verecek.

1970’DEN BERİ TÜRKİYE’Yİ TANITIYOR

1970 yılından bu yana halk danslarının ve kültürünün öğretilmesinde etkin rol oynayan HOY-TUR, uluslararası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, Brezilya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan gibi ülkelerde sayısız gösteri yaparak, Türkiye’nin tanıtılmasına da büyük katkı sağladı.

Halk dansları topluluğunun imza attığı sayısız şampiyonluklarla gurur duyduklarını vurgulayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Kültürel halk danslarının yaşaması için yaptığımız çalışmaları yenilerini de ekleyerek sürdüreceğiz. Halk danslarını öğrenmek ve icra etmek isteyen vatandaşlarımızı HOY-TUR’a davet ediyoruz” diye konuştu.

Maltepe'deki Şehit Gönenç Caddesi 5 numarada çalışmalarını sürdüren HOY-TUR'a kayıt olmak isteyen dans severler, kayıtlara ilişkin ayrıntılı bilgiyi 232 17 27 nolu telefondan alabilirler.

HOY-TUR
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt