Advert
Advert
Advert

HSK kararnamesinde dikkat çeken atamalar

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) bir adli bir de idari olmak üzere iki yeni kararname yayımladı. Yayımlanan kararnamelerle bin 45 adli ve idari yargı üyesi yeni görevlerine atandı.

HSK kararnamesinde dikkat çeken atamalar
HSK kararnamesinde dikkat çeken atamalar Admin
Bu içerik 240 kez okundu.
Advert

Ankara’daki askeri yargı iddianamelerini hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Selda Binboğa Kurtuluş ile FETÖ’cü darbe girişimi davalarına bakan Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Ademoğlu, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı.

Bölge Adliye Mahkemeleri üyeliğine atanan Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Ademoğlu, darbe girişimine ilişkin açılan Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Ömer Halisdemir davalarının başkanıydı. Ademoğlu son olarak, kapatılan Zaman Gazetesi Muhabiri Ayşenur Parıldak’ın tahliyesine ilişkin verdiği kararla dikkat çekmişti. Parıldak ise karardan 8 saat sonra savcının itirazı üzerine yeniden tutuklanmıştı.

Öte yandan Cumhuriyet Savcısı Selda Binboğa da, Genelkurmay Adli Müşaviri Dinçer Ural’ın tutuklanması yönünde görüş bildirmişti.

FETÖ KARARINI BOZAN HAKİM DE DEĞİŞTİ

Ayrıca ByLock’u kullandığı gerekçesiyle örgüt üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Hacer Aydın’la ilgili mahkumiyet kararını bozan Antalya 2. Ceza Dairesi Başkanı Şenol Demir de Konya Hakimliği’ne atandı.

Şenol Demir’in öğretmenlik yapan kardeşi Gökhan Demir’in de ByLock’tan tutuklandığı ortaya çıktığı iddia edilmişti.

Odatv

FETÖ ByLock HSYK
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor