Advert
Advert
Advert

Hummer, tank, füze... İşte YPG'ye giden silahlar

DSG yetkilisi, dün akşam kendilerine zırhlı Hummer araçları, tank ve ağır silahların ulaştığını belirtti.

Hummer, tank, füze... İşte YPG'ye giden silahlar
Hummer, tank, füze... İşte YPG'ye giden silahlar Admin
Bu içerik 376 kez okundu.
Advert

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye'nin terör örgütü dediği YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) ağır silah verilmesini onaylamasından sonra ABD, Rakka operasyonu kapsamında örgüte zırhlı araçlar ve ağır silahlar gönderdi. Sputnik'e konuşan DSG yetkilisi, dün akşam kendilerine zırhlı Hummer araçları, tank ve ağır silahların ulaştığını belirtti.

'SİLAHLAR VE ZIRHLI ARAÇLAR SEMELKA SINIR KAPISI'NDAN SOKULDU'

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan bir DSG yetkilisi ABD'nin gönderdiği silah ve zırhlı araçların dün akşam kendilerine ulaştığını belirterek, "ABD Başkanı Donald Trump'un bize ağır silah yetkisini vermesinden sonra ABD'nin IŞİD ile mücadele kapsamında bize gönderdiği zırhlı araçlar ile ağır silahlar dün akşam ulaştı. En fazla Hummer araçlar geldi. Tanklar da geldi. Havan topları, ısı güdümlü füzeler de geldi.

Silahlar ve  zırhlı araçlar Kürdistan bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla Semelka Sınır Kapısından Rojava'ya sokuldu. Oradan da tırlarla Kobani ve Tel Abyad'ın güneyine (Rakka'nın kuzeyi) getirildi. Bu silahlar ve Hummer zırhlı araçlar yürütülmekte olan Rakka Operasyonu'nda kullanılacak. Rakka kentine girişte aktif olarak kullanılacak" dedi.
Ankara, terör örgütü olarak kabul ettiği YPG'nin Rakka operasyonuna katılmasına sert bir şekilde karşı çıkıyor.

Donald Trump ABD YPG silah Rakka
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü