Advert
Advert
Advert

'İki Ülke Bir Kamera' ÇSM'de

Yeni sezona hızlı bir giriş yapan sanatın adresi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), Finlandiya ve Macaristan sergilerine ev sahipliği yapıyor.

'İki Ülke Bir Kamera' ÇSM'de
'İki Ülke Bir Kamera' ÇSM'de Admin
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

Çağdaş Sanatlar Merkezi, Macar ve Türk sanatçıların fotoğraflarından oluşan “İki Ülke Bir Kamera” adlı karma fotoğraf sergisini ev sahipliği yapıyor.

Açılışına, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss ve Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner’in katıldığı sergi, sanatçılarla sanatseveri bir araya getirdi. Serginin açılışında konuşan Başkan Yardımcısı Güner, Çankaya Belediyesinin sergilere ev sahipliği yapmasından mutluluk duyduklarını belirterek; “Biz, barışa ve kardeşliğe inanıyor, bunun için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” dedi. Serginin, ülkelerin kültürlerini ve hayatı anlattığını belirten Güner, emeği geçenlere teşekkür etti. Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss de iki ülke dostluğunu yansıtan sergiye ev sahipliği yapan Çankaya Belediyesine teşekkür etti. 

CENNET VE YERYÜZÜ

13 sanatçının fotoğraflarının yer aldığı “İki Ülke Bir Kamera” adlı karma fotoğraf sergisi, Macaristan ve Türkiye’den hayatı ve insanları yansıtıyor.

Finlandiyalı ressam Matti Sirvio’nun eserlerinden oluşan “Cennet ve Yeryüzü” adlı sergi de, ÇSM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sirvio kendini herkes gibi; cennet ve dünya, geçmiş ve gelecek, görünen ve görünmeyen arasında buluyor. İçlerinde güçlü bir dekoratif elemana, destekleyici derin fikirlere ve mesajlara sahip olduklarından dolayı, yarı-soyut yağlı boya resimlerin takdimini sunan sergi, adeta renklerin bir kutlaması.

Her iki sergi de 28 Ekim’e kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açık kalacak. 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt