Advert
Advert
Advert

İmam hatipliyim, Tayyip Bey liderim, ben FETÖ’cü değilim

Darbe girişiminin ardından meslekten men edilen ve FETÖ ile suçlanan Yargıtay üyesi İrfan Vural mahkemede ilginç bir savunma yaptı. Vural , “Milli Görüşçü’yüm. İmam hatipliyim. Yeğenlerimin ismini Sümeyye ve Recep Tayyip koydum” diye konuştu.

İmam hatipliyim, Tayyip Bey liderim, ben FETÖ’cü değilim
İmam hatipliyim, Tayyip Bey liderim, ben FETÖ’cü değilim Admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Advert

15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınan ve tutuklanan Yargıtay 6. Hukuk Dairesi üyesi Vural, Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’nde savunma yaptı. Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgisi olmadığını belirterek şunları söyledi:

ERBAKAN’IN RESMİ ÇANTAMDA: Milli Görüş geleneğindenim, imam hatip mezunuyum. Erbakan Hoca (Necmettin Erbakan. Saadet Partisi eski Genel Başkanı) öldüğünde resmini kesip çantama koydum. Tayyip Bey liderim. Ağabeyim Niğde AKP il başkan yardımcısı. Niğde milletvekillerinden biri bizim soyadımızı taşıyan hanımla evli. Bizim orada seçmenden yüzde 100 AK Parti çıkar. Bu fikrin olgunlaşmasında, mayalama görevi olanlardan biriyim.

YEĞENLERİNİN İSİMLERİ: Oğlumun adını Muhammed Bahadır, yeğenleriminkini Mücahit, Sümeyye, Recep Tayyip koydum. 7 Haziran seçimlerindeki sonuca çok üzüldük ve 1 Kasım seçimi AKP zaferiyle sonuçlanınca, eşim ve oğlumla birlikte 4 saat soğuk havada Başbakanı bekleyip, o seçim zaferini kutladık.

41 YILDIR BU DAVAYA İNANIYORUM: FETÖ’cü örgüt ile uzaktan yakından bir alakam yok. 41 yıldır inandığım bir davaya ihanet eden, davanın ve benim liderime suikast ve darbe teşebbüsünde bulunan bir grupla birlikte olmamın imkan ve ihtimali yok. Tayyip Bey’i kendisine lider edinen bir insanın, bu lidere ve onun yönetimine darbe yapanlarla birlikte hareket etmesi mümkün olur mu?

AKP GELMEZSE HDP GELİR: AKP iktidara gelemezse HDP’nin egemen olduğu bir iktidar gelir. Türkiye’nin de egemenliği tehlike altına girer. İnsanlarla sohbet ederken, ‘yabancı oyununa gelmeyelim’ dedim. Nitekim Gezi olaylarında yabancı güçler, içerideki ittifakçılarla birlikte bunu başaramadılar.
‘Keser döner sap döner’in fotoğrafı işte böyle çekildi

Balyoz kumpasının Mahkeme Başkanı Ömer Diken ile Ergenekon kumpasının Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, FETÖ’cü darbe girişimi sonrasında tutuklanmıştı. Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan İstanbul eski 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, Balyoz davası sanıklarını toplam 930 yıl hapis cezasına çarptırmış, 236 sanık yeniden yargılama sonucu beraat etmişti. Bolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan ve Ergenekon davasına bakan İstanbul eski 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese ise aralarında İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Doğu Perinçek, Dursun Çiçek’in de bulunduğu sanıklara, müebbet ve ağır hapis cezaları vermişti. Ergenekon kumpasında da yeniden yargılama başlayacak.

Kaynak: Asuman Aranca / Sözcü

FETÖ
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz turistlere "Türkiye ve Yunanistan'a gitmeyin" uyarısı
İngiliz turistlere "Türkiye ve Yunanistan'a gitmeyin" uyarısı
FETÖ'nün emniyetteki ''Mahrem imamları'' davasında 5 tahliye
FETÖ'nün emniyetteki ''Mahrem imamları'' davasında 5 tahliye