Advert
Advert
Advert

IPI Başkanı'ndan Cumhuriyet'e destek

Uluslararası Basın Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Yearwood, Cumhuriyet Gazetesi'ne dayanışma ziyaretinde bulundu.

IPI Başkanı'ndan Cumhuriyet'e destek
IPI Başkanı'ndan Cumhuriyet'e destek Admin
Bu içerik 258 kez okundu.
Advert

Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Yönetim Kurulu Başkanı John Yearwood, Cumhuriyet Gazetesi'ne dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Yearwood, IPI'nın Türkiye'de basın özgürlüğünü 40 yılı aşkın süredir desteklediğini söyledi. Yearwood konuşmasını şöyle sürdürdü;  

Bu sürede basın özgürlüğüne yönelik bir çok ihlal gördük. Bugün de burada Cumhuriyet'e destek için bulunuyoruz. Türkiye Hükümeti'ne 2 çağrımız var Birincisi, gözaltındaki gazetecilerin insanca muamele görmeleri, ikincisi de derhal salıverilmeleri. Şu anda avukatlarıyla da görüşemiyorlar.

IPI'nin 140 aşkın ülkedeki üyelerini seferber ederek bir kampanya başlattığına değinen Yearwood, "Bütün dünya medyasında Cumhuriyet'in sesinin duyurulmasını sağladık, bundan sonra da sağlayacağız. Yalnız değilsiniz, bunu göstermek için buraya gelmek istedim." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA KAMPANYASI

Yearwood, IPI Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı Kadri Gürsel ve üyesi Murat Sabuncu için sosyal medya kampanyası yürüttüğüne de değinirken, IPI'ın dünyanın en büyük 14 basın meslek örgütünü toplayarak uluslararası basın özgürlüğü koalisyonu kurduğunu, ortak bir mektupla Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı ve Dışışleri Bakanlığı'ndan acil toplantı için randevu istendiğini aktardı.

Cumhuriyet Gazetesi Uluslararası Basın Enstitüsü John Yearwood
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması