Advert
Advert
Advert

İş ilanlarındaki artış, ekonomiye güvenin altını çiziyor

Üye firmalarının verdiği iş ilanlarını inceleyen Eleman.net, Eylül ve Ekim aylarında istihdam arayışı konusundaki en hareketli sektörleri belirledi.

İş ilanlarındaki artış, ekonomiye güvenin altını çiziyor
İş ilanlarındaki artış, ekonomiye güvenin altını çiziyor Admin
Bu içerik 308 kez okundu.
Advert

Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, başta mağazacılık, perakendecilik ve güvenlik gibi sektörler olmak üzere firmaların Eylül ve Ekim aylarında verdiği iş ilanlarında önemli bir artış olduğunu ifade etti. Bu gelişmenin ülke ekonomisine yönelik son derece olumlu bir güven mesajı niteliği taşıdığını belirten Gökhan Duyarlar, “İş ilanlarının sayısındaki artış, şirketlerin proje ve yatırımlarına devam ettiğinin bir göstergesi,” dedi.

Ayda ortalama 10.000 kişiye istihdam olanağı sağlayan Eleman.net, üye firmalarının yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek Türkiye’nin istihdam yaratma anlamında en hareketli sektörlerini belirledi. Buna göre güvenlik, mağazacılık, perakendecilik ve hizmet sektörleri Eylül ve Ekim ayları içerisinde verdikleri iş ilanlarındaki yoğun hareketlilikle öne çıkıyor. Eleman.net verilerine göre Temmuz ve Ağustos dönemine kıyasla Eylül ve Ekim ayı içerisinde iş ilanlarında en çok artış görülen 5 sektör şu şekilde sıralanıyor:

Sektör

İş ilanı artış oranı (Eylül - Ekim 2016)

Güvenlik

%196,38

Mağazacılık ve perakendecilik

%187,70

Hizmetler / işletme servisi

%113,60

Gıda

%76,20

Restorancılık

%40,88

Gökhan Duyarlar: “İş ilanlarındaki artış ülke ekonomisine olan güveni ortaya koyuyor.”

Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, son dönemde Türkiye ekonomisindeki iyileşmenin şirketlerin eleman arayışlarına da yansıdığını ifade ediyor: “Bölgemizdeki tüm gelişmelere karşın ülke ekonomisindeki istikrarın kesintisiz sürmesi neticesinde, şirketlerin yatırım ve projelerine devam ettiklerini gözlemliyoruz. Özellikle bazı sektörlerde çok ciddi bir hareketlilik var. Mağazacılık, perakendecilik, güvenlik, restorancılık gibi sektörlerin iş ilanı sayılarında önemli artışlar görüyoruz. Örneğin, mağazacılık ve perakendecilik alanındaki ilanların sayısı son iki ay içerisinde yüzde 190’lara yaklaşan oranda artış gösterdi. Bu gelişmeler, firmaların yatırım, proje ve açılışlara hız vermeye başladıkları anlamına geliyor. Bunun bir diğer anlamı, şirketlerin ülke ekonomisine olan güvenlerinin artarak devam ettiğidir.”

Gökhan Duyarlar, içinde bulunduğumuz dönemin Türkiye’ye ve ülke ekonomisine sahip çıkma dönemi olduğunun da altını çiziyor: “Bugün yatırım yapan ve istihdam yaratan her bir şirket yalnızca ekonomik anlamda değil, aynı zamanda Türkiye’nin olumlu gidişatına destek vermek anlamında da ciddi bir görevi yerine getiriyor demektir. Eleman.net olarak Türkiye’deki şirketlerin nabzını yakından tutan bir işkolundayız. Bu nedenle biz de üye firmalarımıza istihdam arayışlarında en doğru çalışanlara en hızlı biçimde ulaşmaları için destek vermekten kıvanç duyuyoruz.”

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı