Advert
Advert
Advert

İsrail Büyükelçiliği önünde saldırı girişimi

İsrail Büyükelçiliği'ne saldırı girişiminde bulunan bir kişi silahla vurularak yaralandı.

İsrail Büyükelçiliği önünde saldırı girişimi
İsrail Büyükelçiliği önünde saldırı girişimi Admin
Bu içerik 270 kez okundu.
Advert

Saldırı girişiminde İsrail elçiliği çalışanlarından ölen ya da yaralanan olmadı. Ankara Valiliği, 1975 doğumlu Osman Nuri Çalışkan olarak açıkladığı saldırgan için 'meczup görünümlü' ifadesini kullandı.

Ankara'daki İsrail Büyükelçiliği önünde saldırı girişimi oldu. Saldırganın elinde bir bıçak ve bir çanta olduğu öğrenildi. Saldırgan, elçilik kapısı önündeki güvenlik görevlileri tarafından vurularak durduruldu. Yaralı saldırgan hastaneye kaldırıldı. 

Ankara Valiliği: Meczup görünümlü saldırgan

Saldırı girişimiyle ilgili Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, saldırganın 1975 Konya doğumlu Osman Nuri Çalışkan olduğu belirtildi. Valilik, saldırgan için 'meczup görünümlü' ifadesini kullandı. Ankara Valiliği'nin açıklaması şu şekildi:

"21.09.2016 Günü saat 12.10 sularında Osman Nuri Çalışkan isimli, 1975 Konya doğumlu, elinde 30 cm. uzunluğunda bir bıçak ve çanta bulunan şahıs, İsrail Büyük Elçiliğine doğru slogan atarak hareket halinde iken, Polisin dur ikazına uymayınca baldırından vurularak etkisiz hale getirilmiştir.

Yapılan ilk incelemede Osman Nuri Çalışkan ‘ın meczup görünümlü olduğu, arşiv kaydı ve herhangi bir örgüt bağlantısı tespit edilememiştir.

Konu ile ilgili araştırma ve soruşturma devam etmektedir."

İsrail Büyükelçiliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor