Advert
Advert
Advert

İstanbul Boğazı'nda av tüfeği ile yunusu katlettiler

İstanbul'da Tarabya sahiline vuran 'Afalina' türü yunusun av tüfeği ile yakın mesafeden vurularak katledildiği belirlendi.

İstanbul Boğazı'nda av tüfeği ile yunusu katlettiler
İstanbul Boğazı'nda av tüfeği ile yunusu katlettiler Admin
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), yetişkin erkek yunusta 100’den fazla saçma buldu. TÜDAV ekibi, koruma altındaki yunusu katleden kişilerin tespit edilmesi ve haklarında yasal işlem başlatılması için ihbarda bulundu.

İKİNCİ KEZ VURULMUŞ

İstanbul Boğazı'na beslenmek, Karadeniz’e veya Marmara’ya geçmek ya da sadece zaman geçirmek için her bahar veya yaz mevsiminin başlangıcında yılın diğer dönemlerine oranla daha fazla görülen yunuslar özellikle bu yıl, hemen her gün vapur yolculukları sırasında veya sahildeki restoran ve kafelerden sürü halinde geçiş yaparken görülebiliyor. Uzmanlar yunusların sağlıklı bir denizin göstergelerinden biri olduğu için, Marmara Denizi ve Karadeniz’in hala nispeten iyi durumda olduğunu gösterirken Karadeniz popülasyonu 'Nesli tehlikede' olarak tanımlanan, yetişkin 214 santimetre uzunluğundaki erkek bir Afalina türü yunus 4 Haziran’da Tarabya sahiline ölü olarak karaya vurdu. TÜDAV uzmanları tarafından Beykoz’da nekropsisi yapılan yunusun av tüfeğiyle katledildiğini tespit etti. Yunusun başındaki yarada 100’den fazla saçma ve av fişeğinin içerisinde bulunan saçmaların ileri gitmesine yarayan tapa bulundu. Bu parçanın doku içinde bulunmasından dolayı atışın çok kısa sayılabilecek 1.5- 2 metreden yapıldığını ortaya koydu.

balina istanbul boğazı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı