Advert
Advert
Advert

İstanbul’da denizde ölü bulunan asker toprağa verildi

İSTANBUL'da denizde ölü olarak bulunan muhabere er Yasin Açar (20), Erzurum'un Oltu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da denizde ölü bulunan asker toprağa verildi
İstanbul’da denizde ölü bulunan asker toprağa verildi Admin
Bu içerik 127 kez okundu.
Advert

Murat AYDIN / OLTU (Erzurum) () -  Vatani görevini yaptığı Malatya’dan izinli olarak Oltu’ya gelen Yasin Açar, izin dönüşünde birliğine teslim olmayarak İstanbul’a gitti ve birliğinden firarı verildi. Yaklaşık 100 günlük asker olan Yasin Açar'ın Marmara Denizi'nde cesedi bulundu. Ölüm haberi, Açar ailesini yasa boğdu. Kardeşinin ölümü ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Abdullah Açar, “ Kardeşimi 3 Haziran Cumartesi günü uğurladık. 4 Haziran Pazar günü Malatya’daki askeri birliğine teslim olacaktı. İstanbul’dan kardeşime bir telefon gelmiş. Telefon açan ‘Buraya gel, her şeyini ayarladık, sana yer yaptık’ diyor. Telefon üzerine İstanbul’a gitmiş ve oradan da bize ‘hakkınızı helal edin’ şeklinde mesaj attı. Kendisine bir müddet ulaşamadık, daha sonra da İstanbul’da denizde boğulduğunu öğrendik" diye konuştu.

Yasin Açar’ın babası Necmi Açar ise, “15 gün önce izine geldi. Çobanlık yaptığım için burada yoktum. Sonra yanıma el öpmeye geldi ‘Ben Malatya’ya gidiyorum’ diye. Harçlığını verdim. Daha sonra Malatya’daki komutanı ölüm haberini verdi" dedi.

Ayakta durmakta güçlük çeken annesi Ayşe Açar ise “Oğlum son olarak gitmeden önce ‘Anne gel seninle çiğ köfte yiyelim, fotoğraf çekilelim, bahçeye gidelim' dedi. Hiç aklıma gelmedi. Son mesajında ‘Anne hakkını helal et’ yazmış" diye konuştu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı