Advert
Advert
Advert

İstanbul'da patlamada yaralı sayısı 10 kişi

İstanbul Yenibosna'da 75. yıl polis merkezi yakınında patlama oldu. 10 vatandaş yaralandı. Patlamaya bombalı motosikletin sebep olduğu açıklandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, olay yerinde inceleme yaptı. Polis ekipleri kırmızı kapüşonlu, siyah montlu olduğu belirlenen saldırganı arıyor.

İstanbul'da patlamada yaralı sayısı 10 kişi
İstanbul'da patlamada yaralı sayısı 10 kişi Admin
Bu içerik 345 kez okundu.
Advert

İlk bilgilere göre; Yenibosna Yetmişbeşinci Yıl Polis Amirliği yakınında bir araçta patlama meydana geldi ve 10 kişi yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırıldı. 

Polis, ikinci bir patlamaya karşı vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Ara sokaklar trafiğe kapatıldı. 

İHA muhabiri Murat Delice şiddetli bir sarsıntının meydana geldiğini belirterek "Polis merkezinin ve çevredeki pek çok evin camları kırıldı. Görgü tanıkları patlamanın ardından silah sesi duyduklarını söyledi" dedi. Görgü tanığı Batıkan Birlik ise patlamanın etkisiyle binanın sarsıldığını, deprem olduğunu sandığını ifade etti. 

Askerlik şubesine de yakın

Patlamanın olduğu nokta, polis karakolu, askerlik şubesi ve Adli Tıp Kurumu ve birçok eğitim kurumunu da yakın.

Aynı polis merkezi bundan 4 yıl önce de bir terör eyleminin hedefi olmuştu. 

Vali: Bombalı motosikletle yapıldı

İstanbul Valisi Vasip şahin patlamanın bombalı motosiklet ile gerçekleştirildiğini duyurdu.  

İlk bilgilere göre motosikletle olay yerine gelen kasklı ve siyah montlu, kırmızı kapüşonlu, kot giymiş olduğu belirtilen saldırgan, motosikleti bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Polis, saldırganın bulunması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Metrobüs ve otobüslerde de arama zanlıyı bulmak için arama yapılıyor. 

Vali Şahin olay yerinde

Vali Vasip Şahin olay yerinde inceleme yaptı, 10 vatandaşın yaralandığını, ağır yaralının olmadığını söyledi.  Şahin açıklamasında, 'İnceleme ekiplerimiz burada. Olayın oluş şekli, örgüt bağlantısı ve hangi örgütün olduğu hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Motosikleti biri gelip bırakıyor, bununla ilgili görüntüler arkadaşlarımız tarafından toplanıyor. Yaralı polisimiz yok' dedi. 'Ola ki ikinci saklanmış bir bomba olabilir. Vatandaşlarımızın çalışan arkadaşlarımıza yardımcı olmasını bekliyoruz' ifadelerini kullandı. 

Soruşturma başlatıldı

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlardan sorumlu Başsavcı vekili İsmail Uçar ve aynı bürodan 3 cumhuriyet savcısı saldırının gerçekleştiği olay yerine geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yenibosna'da gerçekleşen saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.

Geçici yasın yasağı getirildi

Yenibosna'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak geçici yayın yasağı getirildi. 

Yayın yasağı, patlamaya ilişkin olarak, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara, Olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için, resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlara yayınlarda kesinlikle yer vermemelerini içermektedir.

Yenibosna İstanbul Yetmişbeşinci Yıl Polis Amirliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt