Advert
Advert
Advert

İşte 15 Temmuz'un yanıtsız kalan soruları

Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesiyle ilgili birçok soru yanıtsız kaldı.

İşte 15 Temmuz'un yanıtsız kalan soruları
İşte 15 Temmuz'un yanıtsız kalan soruları Admin
Bu içerik 70 kez okundu.
Advert

Alican Uludağ / Cumhuriyet - Binbaşı O.K’nin MİT’e giderek darbeyi haber vermesinin ardından yaşanan süreçle ilgili ‘ihmal’ iddiaları yeterince araştırılmadı.

15-16 Temmuz 2016’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleşen darbe girişiminin üzerinden bugün tam bir yıl geçti. 249 yurttaşın şehit olduğu, 2 bin 193 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan darbe girişiminin önlenmesiyle ilgili birçok ihmal iddiası araştırılmadı. Darbe gecesi yaşananlara ilişkin birçok soru yanıtsız kaldı. 15 Temmuz günü saat 14:30’da darbe girişimini binbaşı O.K’den öğrenen MİT’in, ‘darbe olabilir’ bilgisini Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, emniyet ve savcılıkla paylaşmaması, FETÖ’cü kalkışmanın önünü açtı.

Sadece MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın kaçırılacağı bilgisi kendisiyle paylaşılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ise bu kadar ciddi bir ihbarla ilgili üst amiri Başbakanı aramamayı tercih etti. Darbenin kara kutusu olan Adil Öksüz’ün FETÖ İmamı olduğu bilinmesine karşın serbest kalması, sonrasında takip edilmemesi ve bunda ihmali olanların halen görevde tutulması soru işaretlerini beraberinde getirdi. Böylece 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasına karşılık, ardından ilan edilen ve ne zaman sona ereceği bilinmeyen OHAL nedeniyle birçok anayasal temel hakkın askıya alındığı bir döneme girildi.

darbe girişimi 15 temmuz
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor