Advert
Advert
Advert

İşte AKP'nin 'silahlı sivilleri'

Darbe girişiminin yaşandığı gece AKP'nin emniyet envanterindeki silahları kendileriyle ilişkili "sivillere" dağıttığı iddiasına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.

İşte AKP'nin 'silahlı sivilleri'
İşte AKP'nin 'silahlı sivilleri' Admin
Bu içerik 534 kez okundu.
Advert

15 Temmuz gecesi Ankara'da kimi sivillerin silahlandırıldığı yönündeki iddiaları güçlendiren fotoğraflar ortaya çıktı. DİHA'da yer alan habere göre, 15 Temmuz gecesi, emniyetin envanterindeki bazı silahların AKP'ye yakın kimi kişilere dağıtıldığı yönünde daha önce üzerinde konuşulan iddiaları güçlendiren o geceye ait bazı fotoğraflar ortaya çıktı.

15 Temmuz gecesi özellikle İstanbul'da kimi grupların ellerinde silahlarla sokağa çıktığını gösteren daha önce yansıyan fotoğrafların yanı sıra Ankara'nın çeşitli yerlerinde çekilen fotoğraflarda da "Saray'ın paramiliter gücü" olarak anılan Osmanlı Ocakları'na mensup birçok kişinin ellerinde uzun namlulu silahlarla poz verdiği görülüyor.

Fotoğraflarda yer alanlar şahıslardan biri, Osmanlı Ocakları'nın Gençlik Kolları Başkanlığı'nı yapan ve Ankara'da mafya ilişkileriyle tanınan "dayı" lakaplı Levent Çiçek.

Daha önce uyuşturucu tacirliği, gasp ve hırsızlık gibi kirli bir geçmişi olan Çiçek, "Organize suç örgütünün elebaşı olmak" suçundan 2012 yılında bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Çiçek'in, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in mafya ilişkileriyle tanınan oğlu Osman Gökçek ile yakın ilişkileri olduğu da daha önce gündeme gelmişti.

Her fotoğraf karesinde silahlı bir şekilde gözüken Çiçek'in, Başbakan Binalı Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile samimi fotoğrafları yer alıyor.

Darbe silah AKP silahlı siviller
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü