Advert
Advert
Advert

İşte Kayserispor'un toplam borcu

Kayserispor’da mevcut Başkan Erol Bedir yönetiminin beşinci ayında Mali Genel Kurul yapıldı.

İşte Kayserispor'un toplam borcu
İşte Kayserispor'un toplam borcu Admin
Bu içerik 153 kez okundu.
Advert

İlyas KAPLAN / KAYSERİ ()- Kurulda, Kayserispor Yönetimi 100 Milyon lira’lık borçlanma yetkisi aldı. Sarı kırmızılı yeni yönetimin görev devraldığı günden bu yana , her gün yenisi çıkan borç ve icralarla birlikte toplam borcun da 107 milyon olduğu belirtildi.

Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’unda yapılan Genel Kurulda, Ali Bekarlar,. Arif Güder ve Hüseyin Abız Divan Heyeti olarak görev yaptı. Kongrede söz alan Kayserispor 2'nci Başkanı Naci Bedir önerge vererek, seçimli genel kurullar haricinde her senenin Haziran ayında Mali Genel Kurul yapılmasının tüzüge girdigini söyledi.1'inci Mali Genel Kurulda yönetim, geçmişten gelen ve her gün yenisi ortaya çıkan futbsolcu alacakları nedeniyle, 100 Milyon TL’lik borçlanma yetkisi istedi.

Kayserispor Mali İşler sorumlusu Avukat Orhan Taş, faaliyet raporunda, “Mevcut yönetim o zamandan beri canla başla çalışmış ve bugünkü duruma gelinmiştir. Daha önce aylarca süren yönetim belirsizliği dönemince personel gideri, güvenlik giderleri ve benzeri borçlar ödenmemiştir. Yeni yönetim teknik direktörü olmayan, sporcularına borçlar bulunan kulüp 12 puanla deyim yerindeyse küme düşmüş olarak kabul görüyordu.  Ayrıca, çok ciddi iletişim sorunları vardı. Bir takımın olmazsa olması taraftarla ara ise soğumuştu. Geçen sezon faiz ve tazminatlarla birlikte yaklaşık 80 Milyon TL’ye ulaşacak olan bir borç yükü vardı. Bu tehlikenin o dönemde Türkiye Futbol Federasyo'nuna intikal etmiş kesinleşmiş tutarı 15 milyon TL’nin 3-5 gün içinde nakden yatırmak gerekliydi.

Kayserispor Erol Bedir borç
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor