Advert
Advert
Advert

İzleyenleri büyüleyen gösteri!

Mersin'de Portekizli Evora Çağdaş Dans Topluluğu'nun gösterisi izleyenleri büyüledi.

İzleyenleri büyüleyen gösteri!
İzleyenleri büyüleyen gösteri! Admin
Bu içerik 200 kez okundu.
Advert

Mersin Akdeniz Opera ve Bale Kulübü ev sahipliğinde kente gelen Evora Çağdaş Dans Topluluğu'nun 'Eros ve Psyche' adlı gösterisi, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Gösteriyi Vali Özdemir Çakacak, Portekiz Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Başkanı Fazıl Tütüner ile çok sayıda sanatsever izledi.

Gösteri öncesi konuşan Kulüp Başkanı Tütüner, 8 yıl önce kurulan kulübün Türk ulusal çağdaş bale ve opera sanatının tanıtılması, kalkınmasına destek verdiğini belirtti. Kulubün şu ana kadar 50'den fazla etkinliğe ev sahipliği yaptığını ifade eden Tütüner, çocukların müzikle buluşturulması için de koro çalışmaları yaptığını dile getirdi.

Konuşmanın ardından Portekiz Kültür Bakanlığı Sanat Genel Müdürlüğü ile Evora Belediyesi'nin desteklediği, koreografisini ve yönetmenliğini Nelia Pinheıro'nun yaptığı, dansçı Fabıo Blanco Gonçalo Andrade ve Nelaı Pinheıro'nun rol aldığı 'Eros ve Psyche' adlı gösteri gerçekleşti.

Yaklaşık 1,5 saat süren gösterinin anısına Kulüp Başkanı Tütüner, dansçılara çiçek ve plaket verdi. Sahneye gelip, gösteri hakkında bilgi veren Büyükelçi Silva ise sanatın toplumlararası yakınlaştırıcı gücünden bahsederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha geliştirilmesi için çaba göstereceğini söyledi.

Evora Çağdaş Dans Topluluğu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı