Advert
Advert
Advert

İzmir'de CHP ve AKP'nin tepki gösterdiği satış

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde tartışmalı arazi satışına CHP ve AKP'den tepki.

İzmir'de CHP ve AKP'nin tepki gösterdiği satış
İzmir'de CHP ve AKP'nin tepki gösterdiği satış Admin
Bu içerik 98 kez okundu.
Advert

Bülent PINARBAŞI / ALİAĞA (İzmir), () - CHP ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Aliağa İlçe Teşkilatları, MHP'li Aliağa Belediyesi Encümeni kararıyla satılmak istenen Çaltılıdere'deki 597.5 dönümlük araziyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

CHP Aliağa İlçe Teşkilatı, Aliağa Belediyesi Encümeni kararıyla, metrekaresi 25 liradan Antalyalı İşadamı M.G.'ye satılmasına kararar verilen Çaltılıdere'de 461'inci parseldeki 597.5 dönümlük araziyle ilgili Çaltıdere Taş Kahve'de dün basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP İzmir milletvekillerinden Musa Çam, Atilla Sertel, Mustafa Balbay ile CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven de katıldı.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, Çaltılıdere'de denize sıfır, yaklaşık 600 dönüm, imarı son aşamadaki belediye arazisinin, kamuoyundan habersiz ve ihalesiz olarak, belediye başkanının ve bürokratlarının imzaladığı encümen kararıyla metrekaresinin 25 liradan satılmasını eleştirdi. Encümen kararından bir gün önce haberlerinin olması üzerine araştırma yaptıklarını belirten Durmaz, "13 bin metrekarelik küçük hissenin sahibi olan kişi, bu hisseyi geçen 25 Temmuz'da Tanfer Kemerli'den satın almış. Aynı gün parselin geri kalan 597.5 dönümlük devasa bölümünü Aliağa Belediyesi'nden satın almak için talepte bulunmuş ve acele ile komisyona giden talebin ardından satın alma talebi onaylanmış. Oysa belediye mülkleri, ancak Belediye Meclisi'nin satış kararı vermesi ve bunun üzerine usulüne uygun ihale yöntemiyle yapılır" dedi.

aliağa chp akp
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
Real işçileri kıdem tazminatlarının ödenmesini istedi
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor
CHP'li Sarıbal: Tunceli'de yangın devam ediyor müdahale edilmiyor