Advert
Advert
Advert

İzmir'de LYS maratonuna devam

İzmir'de, fen bilimleri alanında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) -2'ye girecek adaylar 15 dakika kuralı mağduru olmamak için büyük çaba harcadı.

İzmir'de LYS maratonuna devam
İzmir'de LYS maratonuna devam Admin
Bu içerik 124 kez okundu.
Advert

Bahri KARATAŞ - Mustafa OĞUZ / İZMİR, ()-  LYS-2 kentteki birçok yerde yapılırkan, Ege Üniversitesi Kampusu'nde de saat 10.00 başlayacak sınava girecek adaylar, en geç saat 09.45'te sınav merkezlerinde olabilmek için erkenden geldi.

Kampuse metro ile gelen bir kız öğrenci, sınava girecekleri dersliğe zamanında varabilmek için koştu. 2 dakika kala yetişen kız öğrenci derin bir nefes alıp, içeri girdi.

Sınav merkezlerinde sınavın başlama saatinden 15 dakika önce öğrencilerin içeri alınma işlemleri tamamlandı. Kapıda bulunan görevliler tarafından üstleri aranan öğrencilerin başlarındaki toka ile ellerindeki su şişelerinin etiketleri çıkartıldı. Görevliler de 09.45 öncesinde süreyi adaylara seslenerek zamanı hatırlattı. Saatler 09.45'i gösterdiğinde kapılar kapandı. Öğrenciler içeride ter dökerken, velileri de dışarıda başarılı olmaları için dua etti.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü