Advert
Advert
Advert

İzmir CHP'den demokrasi çelengi

CHP İzmir, Demokrasi Şehitleri için buluştu.Başkan Güven'den 'yargılama' talebi

İzmir CHP'den demokrasi çelengi
İzmir CHP'den demokrasi çelengi Admin
Bu içerik 144 kez okundu.
Advert

CHP İzmir İl Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde şehitleri ve gazilerinin anısına Alsancak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Çelengin üzerinde "249 şehidimizin ve gazilerimizin anısına" ifadesi yer aldı.

Çelengi, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir Miletvekili Atilla Sertel, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Kadın kolları İl Başkanı Nurşen Balcı birlikte koydu. Çelenk sunumunda il yöneticileri ve partililer de hazır bulundu. Güven, şunları söyledi:

"Bu darbe, milli irademizi, demokrasimizi ve meclisimizi hedef almıştır. Laik anayasal düzenin yıkılması, Atatürk cumhuriyetinin parçalanması adına gerçekleştirilmiştir. Darbecilerin ilk hedefinin, anayasal düzenin ve birliğimizin teminatı olan meclisimiz olması işte bu sebeptendir. Ancak o gece meclis çatısı altında bulunan tüm milletvekilleri meclisi terk etmeyerek, kahramanca direnmiş ve meclisi hainlere ve darbecilere teslim etmemişlerdir. Milletin iradesinin yansıması olan mecliste, parlamenterlerin bu tutumu darbecilerin büyük bir kırılma yaşamasına sebep olmuştur."

15 Temmuz
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'