Advert
Advert
Advert

Kadıköy'de 'İncirlik Üssü Kapatılsın' eylemi

VATAN Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılması için gerçekleştirilen imza kampanyası kapsamında Kadıköy'de toplanan 10 bin imza, posta yoluyla TBMM'ye yollandı. 

Kadıköy'de 'İncirlik Üssü Kapatılsın' eylemi
Kadıköy'de 'İncirlik Üssü Kapatılsın' eylemi Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert

Kadıköy İlçe Başkanı Osman Erbil'in de aralarında bulunduğu  Vatan Partili grup, toplanan imzaları postaya vermeden önce Kadıköy'deki Karaköy İskelesi önünde bir basın açıklaması yaptı.  Ellerinde Türk Bayrakları olan grup, Atatürk'ün resminin bulunduğu bir pankartın yanı sıra üzerinde "İncirlik Üssü ABD'ye kapatılsın" yazılı pankart da açtı. 

Burada konuşan Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Osman Erbil, İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılması için partisinin düzenlediği kampanyalarla Türkiye'nin dört bir yanında milyonları bulan imzanın toplandığını kaydetti.  İncirlik Üssü'nde kontrolün Türk Silahlı Kuvvetleri'ne verilmesini talep eden Erbil, Vatan Partisi iktidarı döneminde Türkiye'de NATO üssünün bulundurulmayacağını belirtti. 


 

"İNCİRLİK SESSİZLİĞİNE BİR SON VERİN"

Osman Erbil, 2 haftada toplanan  ve TBMM'ye gönderilecek  imzalarla ilgili şunları söyledi:

"Meclis'teki AKP'ye CHP'ye ve MHP'ye sesleniyoruz; bu talebimize kulak verin. Artık bu İncirlik konusundaki sessizliğinize bir son verin. Vatan Partisi'nin başlattığı bu çalışmayı sizler de sürdürün."

Osman Erbil'in konuşmasının ardından grup, Kadıköy PTT Şube Müdürlüğü'ne giderek toplanan imzaları TBMM'ye ulaştırılması için postaya verdiler. 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hükümetten "racon" açıklaması
Hükümetten "racon" açıklaması
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta