Advert
Advert
Advert

Kadın liderden oluşan 'Foundation 500' listesi açıklandı

Gelişmekte olan pazarlardan 500 kadın liderin yer verildiği Foundation 500 listesiyle H&M Vakfı ve uluslararası yardım kuruluşu CARE listeyi açıkladı.

Kadın liderden oluşan 'Foundation 500' listesi açıklandı
Kadın liderden oluşan 'Foundation 500' listesi açıklandı Admin
Bu içerik 161 kez okundu.
Advert

İstanbul, 20 Haziran () - Gelişmekte olan pazarlardan 500 kadın liderin yer verildiği Foundation 500 listesiyle H&M Vakfı ve uluslararası yardım kuruluşu CARE, iş dünyasının liderlerini yeniden tanımlayarak kadınların iş dünyasında güçlendirilmesi, yoksulluğa karşı mücadelede vermek ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden bir tanesi olan Kadınların Güçlendirilmesi ve Cinsiyet Eşitliği’ne ulaşmayı amaçlıyor.


Foundation500 listesi, Fortune dergisi tarafından yayınlanan ünlü Fortune 500 listesine gönderme yapıyor, ancak Foundation 500 sadece kadınlardan oluşuyor ve gelişmekte olan ülkelerden kadın iş liderleri bir araya getiriyor. H&M Vakfı ve CARE kadınları güçlendirmenin yoksulluk döngüsünü kırmak ve ekonomik gelişme yaratmak için en etkili yollardan biri olduğu mesajını veriyor, nüfusun çok önemli bir kısmı tüm potansiyelini gerçekleştiremediğinde tüm ekonomik sistem kaybediyor.

çağımızın kahramanı girişimci olduğunu söyleyen H&M Vakfı Genel Müdürü Diana Amini, “Önümüzdeki yıllarda yaklaşık 1 milyar kadın iş gücüne katılacak. Bunların çoğunluğu girişimcilik yoluyla iş gücüne dahil olacak. Ama örneğini görmediğiniz bir şey olamazsınız. Kadınları çok nadiren iş dergilerinin kapaklarında görüyoruz. En son bir kadının Fortune dergisinin kapağında yer aldığı yıl, Ekim 2014. Foundation 500 ile bir liderin nasıl görüneceğini yeniden tanımlamak istedik.’’ dedi.

care foundation 500 BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Cinsiyet Eşitliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü