Advert
Advert
Advert

Kaldırım kaydı önlem tabelada kaldı

Çankaya Büyükesat Mahallesi Fethiye Sokak’ta kaldırımda yaşanan toprak kaymasına yönelik önlem alınmaması mahalle sakinlerinin tepkisini çekti.

Kaldırım kaydı önlem tabelada kaldı
Kaldırım kaydı önlem tabelada kaldı Admin
Bu içerik 288 kez okundu.
Advert

Sadece, ‘İŞKUR-TYÇP Çankaya Belediyesi ortak alan çalışması’ yazılı bir levhanın yer aldığı kaldırımda gün geçtikçe aşağıya doğru kayma olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, “Böyle giderse asfalt yol da kayıp gidecek, acil önlem alınmalı” dedi. Kalıcı olarak set duvar çekilmesini istediklerini belirten mahalle sakinlerinden Muhsin Çavuşoğlu şöyle konuştu: 

SET DUVAR ÇEKİLMELİ

“1.5 aydır durum böyle. Belediye bir ara burayı toprakla doldurdu. Yağmur yağınca yine kayma oldu. Tel örgü vardı o da gitti. Toprak doldurmayla çözüm sağlanmaz. Kaymayı engelleyecek beton duvar yapılmalı. Çankaya Belediyesi’nin kalıcı bir tedbir almasını istiyoruz.

Böyle giderse asfalt yol da kayıp gidecek, acil önlem alınmalı. Kaldırımdan geçerken tedirgin oluyoruz. Aşağı kısım da uzun bir uçurum gibi. Akşamsaatlerinde karanlık oluyor geçerken görmeyip düşenler olabilir. Özellikle yaşlı ve çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor.”

OKUR-YAZAR’A DA GELMİŞTİ

Fethiye Sokak’taki kaldırımda yaşanan toprak kayması ile ilgili şikâyet, 26 Ağustos’ta Ankara Hürriyet’in Burada Okur Yazar köşesine de gelmişti. Mahalle sakinlerinden Özlem Metincan iletisinde, “Her sabah bu yoldan yürüyorum. Birkaç ay önce şiddetli sağanak yağmur sonrası çöktü.

Haftalarca ne önlem alındı ne de çalışma yapıldı. Çankaya Belediyesi’ni aradım. Sağ olsunlar, ertesi gün bu levhayı koydular. Ama bu kadar, başka çalışma yok. Yani olay, ‘biri ölsü,n sonra bakarız’ hadisesi” ifadelerine yer vermişti.

Kaldırımdaki belediyeye ait iki tabeladan birisi de toprak kayması ile birlikte aşağıya düştü.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı