Advert
Advert
Advert

Kanlı Postal Diyarbakır'da salon bulamadı

Diyarbakır Cezaevini anlatan 'Kanlı Postal' filmi Diyarbakır'da salon bulamadı.

Kanlı Postal Diyarbakır'da salon bulamadı
Kanlı Postal Diyarbakır'da salon bulamadı Admin
Bu içerik 303 kez okundu.
Advert

Diyarbakır 5 Nolu Cezaevinde 12 Eylül Askeri darbesinde yaşananları konu alan, 'Kanlı Postal' adlı sinema filmi Diyarbakır'da kendine salon bulamadı.

Filmin yönetmeni Muhammet Arslan, geçen yıl gösterime giren ve 1 ay Diyarbakır'daki sinemalarda gösterilen filmin hasılat rekoru kıracağını bilmelerine rağmen sinemacıların filmi oynatmadıklarını belirterek, "Karanlık eller devrede, engelleniyoruz" dedi.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Muhammed Arslan'ın yaptığı, Mesut Akusta, Turgay Tünülkü, Nevin Efe ve Mihriban Er gibi ünlü oyuncuların rol aldığı 12 Eylül Askeri darbesinde Diyarbakır 5.Nolu Cezaevinde yaşanan insanlık dışı uygulamaları anlatan 'Kanlı Postal' filmi Diyarbakır'da izleyici ile buluşamadı.

Diyarbakır Cezaevini anlatmasına rağmen Diyarbakır'da kendine salon bulamayan filmin yönetmeni Muhammet Arslan, geçen yıl vizyona giren ve Diyarbakır'daki sinemalarda da yaklaşık 1 ay izleyici ile buluşan filmin talep üzerine yeniden sinemalarda oynatmak istediklerini ancak salon bulamadıklarından yakındı.

Filmin bütün gelirlerini Şırnak'ın Cizre ve Sur'da yaşanan olaylarda mağdur olan ailelere vereceklerini açıkladığını söyleyen Arslan, "Daha önce bize film için salon vereceklerini söyleyen sinema salonları ne olduysa birden vazgeçtiler. Karanlık eller devrede, engelleniyoruz "dedi.

Diyarbakır 5.Nolu Cezaevinde 12 Eylül Askeri darbesinde yaşananları anlatan filmin halen İstanbul Beyoğlu'ndaki sinemajestic sinemalarında gösterildiği belirtildi.

Kanlı Postal Diyarbakır Cezaevi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt