Advert
Advert
Advert

"Karaoğlan" ölümünün 10. yılında anıldı

Çankaya Belediyesi, ölümünün 10'uncu yıldönümünde “Karaoğlan” Bülent Ecevit'i bir dizi etkinlikle andı. Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da "Yaralı Güvercin" karma fotoğraf sergisi ile başlayan etkinlikler, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Çankaya Belediyesi ile Rahşan ve Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı'nın birlikte düzenlediği anma paneli ile sürdü.

Admin
Bu içerik 321 kez okundu.
Advert

Ölümünün 10 yılında Başbakan, siyasetçi, devlet adamı, gazeteci ve şair Bülent Ecevit Çankaya'da bir dizi etkinlikle anıldı. Anma günü, Çankaya Belediyesi Galeri Kara'da açılan "Yaralı Güvercin" karma sergisiyle başladı. "Karaoğlan"ın çocukluk ve aile fotoğraflarının yanı sıra siyasi yaşamından önemli karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi, Başkentlilerden yoğun ilgi gördü.

Açılışa eski milletvekillerin yanı sıra Ecevit'in Başbakanlığı döneminde bakanlığını yapan, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici de katıldı. 9 Kasım'a kadar ziyaretçilere açık olacak sergide, Ecevit'in tüm yaşamı fotoğrafların penceresinden, Çankayalılara anlatılacak.

TÜRKİYE TARİHİNE İZ BIRAKAN ECEVİT’İ ANLATTILAR

Sergi açılışının ardından anma programı, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde (ÇSM) düzenlenen panelle devam etti. Rahşan ve Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı'nın Çankaya Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği etkinlik, Rahşan Ecevit'in açılış konuşmasıyla başladı. Ecevit, konuşmasında, vakfa ve anma törenine desteği için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e teşekkür etti. Bilim Kültür ve Sanat Vakfı'nın kuruluşu ve yaptığı çalışmalar ile ilgili katılımcılara bilgi veren Rahşan Ecevit, vakfın Ecevit'in en önemli miraslarından biri olduğunu söyledi.

Açılış konuşması sonrası başlayan panele, CHP eski Genel Başkanı, Gazeteci Altan Öymen, İzmir Milletvekili Gazeteci ve Yazar Mustafa Balbay, Türk Zeka Vakfı Kurucu Başkanı ve Siyasetçi Emrehan Halıcı, Rahşan ve Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Derici ve Büyükelçi Prof. Dr. Hüseyin Pazarcı konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar, siyasetçi, devlet adamı, şair ve gazeteci Bülent Ecevit'i anlattılar.

Karaoğlan Bülent Ecevit
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel sektör çalışanları nasıl 10 gün tatil yapacak?
Özel sektör çalışanları nasıl 10 gün tatil yapacak?
Sağlık sistemi alarm veriyor: Çağ atladık dedikleri sistem 6 yılda çöktü
Sağlık sistemi alarm veriyor: Çağ atladık dedikleri sistem 6 yılda çöktü