Advert
Advert
Advert

Karlov ‘Sadece güzel şeyler düşünüyoruz’ demişti

Dün Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a dair DHA Rusya muhabiri Siyamend Kaçmaz Antalya’nın Alanya ilçesinde Karlov’la yaptığı görüşmeyi ve gözlemlerini şu satırlarla aktardı.

Karlov ‘Sadece güzel şeyler düşünüyoruz’ demişti
Karlov ‘Sadece güzel şeyler düşünüyoruz’ demişti Admin
Bu içerik 207 kez okundu.
Advert

“HER ŞEY YOLUNDA”

“Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’un bozulan Türkiye-Rusya ilişkilerine nasıl katkı sağlamaya çalıştığının tanıklarından birisiyim.

Sayın Karlov’un ne kadar kibar ve nazik bir insan olduğuna defalarca tanıklık ettim. Son olarak kendisi ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Alanya ziyareti sırasında karşılaşmış ve durumu sormuştum. Çok kibar ve iyimser cümleler kurmuş “her şey yolunda, merak etmeyin düzelecek” demişti.

9 Ağustos’ta St. Petersburg’da gerçekleşen o tarihi görüşmede de kendisinden rica etmiş “resimleriniz bende yok, biraz resim çekelim” demiştim. Kendisini epey uzak mesafedeki Türk ve Rus bayraklarının yanına götürmüş hiç üşenmeden, gocunmadan benimle gelmiş; resimlerini çekmiştim.

Yine Rusya Devlet Başkanı Putin’in İstanbul ziyareti sırasında da karşılaşmış ayak üstü bir sohbetim olmuştu. Kendisine “Rusya’da yaşayanlar olarak bugün ve yarın güzel haberler bekliyoruz” demiştim. Çok güler bir yüz ifadesi ile “sadece güzel şeyler düşünüyoruz, önce eski seviyemize sonra da daha iyi bir noktaya ilişkileri taşıyacağız, merak etmeyin” demişti.

Kendisini bu ilişkileri düzeltmeye adayan değerli bir diplomatı maalesef kaybettik.”

Rusya
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
Diyanet tek başına devlet gibi! Milyarlar harcadılar
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'